انواع لوگو

انواع لوگو
انواع لوگو

اگرچه همه لوگوها ترکیبی از تایپوگرافی و تصاویر هستند ، اما هر نوع طراحی لوگو به برند شما احساس متفاوتی می بخشد. و از آنجا که لوگوی شما اولین چیزی است که مشتریان جدید مشاهده می کنند ، می خواهید مطمئن شوید که آن را به درستی درک کرده اند. آیا می خواهید بهترین نوع آرم را برای تجارت خود انتخاب کنید؟ در اینجا انواع آرم مورد نیاز برای دانستن و انتخاب شما آورده شده است:

لوگو های حرف نماد یا مونوگرام ( lettermarks ) :

لوگو های مونوگرام یا حرفنماد لوگو هایی هستند که از حروف تشکیل می شوند. لوگو های حرفنماد در عین سادگی قابلیت فراوانی در امور مختلف گرافیکی و تبلیغاتی را دارند و به راحتی حروف اول نام برند را در ذهن مخاطب ثبت میکنند.

از آنجا که تمرکز روی ابتدایی ها است ، فونت انتخاب شده (یا ایجاد شده) بسیار مهم است تا مطمئن شوید که آرم شما فقط آنچه شرکت شما انجام می دهد نیست بلکه در هنگام چاپ روی کارت ویزیت خوانا است.

آرم یا لوگوی تصویری :

همانطور که از نام آن پیداست این لوگو ها بصورت نماد سمبلیک (آیکونیک) طراحی می شوند و بیننده تصویری را از نماد آن کسب و کار مشاهده می کند. لوگو یا نماد مبتنی بر گرافیک است و تصویری است که وقتی فکر می کنید “لوگو” به ذهن می رسد. آرم تصاویر ساده ای از نشانه ای از یک شرکت یا محصول خاص هستند.

آنها از تصاویری که نمایش خلاصه یا لفظی از سازمان شما را در بردارند، استفاده می کنند. نمادها از نوشته معمولی غیرمستقیم ترند و فرصتی برای تفسیر وسیع تر و بهتر از آنچه شرکت ارائه می دهد، فراهم می کند. برای اینکه یک نماد لوگوی تاثیر گذاری باشد، باید قواعد زیر در آن رعایت شود. مزیت لوگوهای تصویری این است که به راحتی چشم بیننده با هر ملیت و زبانی متوجه آن می شود و اگر لوگو اصولی و حرفه ای طراحی شده باشد به راحتی در ذهن بیننده بخاطر سپرده می شود .

لوگوهای نوشتاری (logotypes) :

لوگوهای نوشتاری به این گونه است که نام برند، سایت، محصول یا … به صورت سفارشی طراحی می شود. منظور از سفارشی این است که از فونت آماده استفاده نمی شود و تک تک حروف آن به شکلی زیبا و منحصربفرد طراحی می شود و یا با تغییر یک یا چند حرف بصورت خلاقانه مفهومی را می رساند. آرم گوگل نمونه ای عالی از این مورد است. این نام به خودی خود جذاب و به یاد ماندنی است ، بنابراین ، وقتی با تایپوگرافی قوی ترکیب می شود ، این آرم به ایجاد شناخت قوی از برند کمک می کند.

همچنین ، مانند یک آرم نشانگر ، تایپوگرافی یک تصمیم مهم خواهد بود. از آنجا که تمرکز بر روی نام شما خواهد بود ، می خواهید یک قلم را انتخاب کنید – یا یک قلم ایجاد کنید – که جوهر کاری شماست. 

لوگو های ترکیبی :

همانطور که از نام آن پیداست لوگوهایی که ترکیب تصویر و نوشتار ( لوگوتایپ ) را به همراه دارند لوگوهای ترکیبی نامیده می شوند . در لوگو ترکیبی تصویری به عنوان نماد برند و نوشتار منحصربفرد و اختصاصی برای نام برند طراحی می شود حتی بسیاری از برند ها در کنار لوگو تصویر و لوگوتایپ ، حرفنماد هم طراحی میکنند و متناسب با نوع امور تبلیغاتی و گرافیکی از یکی آن ها استفاده می کنند .

این لوگوها شامل متن و سمبل(شمایل) در کنار هم است که تصویر تجاری ای از سازمان یا شرکتتان، که می خواهید برجسته کنید، را ارائه می دهند. نوشته های کوتاه ، با فراهم سازی وضوح تکمیلی از اینکه سازمان شما در چه موردی است، می توانند مکمل این نماد یا شمایل باشند نمادهای ترکیبی یکپارچه و مستقل وجود دارند. برای نمونه، لوگوی استارباکس متن و گرافیک یکپارچه دارد ، ولی در لوگوی ای تی اند تی متن و شمایل از هم جدا هستند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − شش =

    DESIGNESTAN
    0912-0292081