طراحی و چاپ کاتالوگ در کرج

همه شرکت ها و کسب و کارها در استان البرز برای اینکه بتوانند برند و یا محصولات خود را به مشتریان معرفی نمایند از ساز و کارهای مختلفی استفاده می کنند. یکی از این راه استفاده از طراحی کاتالوگ در کرج و چاپ کاتالوگ در کرج است. این یک روش عالی و منسجم به شمار می رود که حتی می توان از آن برای یک بازار هدف مشخص استفاده نمود.

اهمیت طراحی کاتالوگ

در ابتدا باید در نظر داشته باشید که طراحی و یا دیزاین کاتالوگ شما از اهمیت خاصی برخوردار است. کاتالوگ می بایست بر اساس ماهیت برند شما طراحی گردد. رنگ بکار رفته در کاتالوگ باید با رنگ سازمانی شما مطابقت داشته باشد. در واقع باید طراحی به نحوی انجام گیرد که کاتالوگ معرف برند شما در بازار باشد.

طراحی و چاپ کاتالوگ در کرج می تواند در معرفی هرچه بهتر برند شما در بین سایر رقبای استان البرز نقش اساسی داشته باشد. با توجه به اینکه در استان البرز و شهر کرج در سال های گذشته رشد جمعیتی چشمگیری وجود داشته است از همین رو شرکت ها با یک طیف بزرگ از مشتریان مواجه هستند که باید با ارائه بهترین خدمات این مشتریان به سمت خود جذب نمایند.

طراحی کاتالوگ تبلیغاتی

طراحی کاتالوگ تبلیغاتی اصولی با توجه به فضای رقابتی در دنیای کسب و کار و تبلیغات و بازاریابی باعث موفقیت در کسب و کار می‌شود، علاوه بر خاص بودن ایده طرح ، باید به سایر نکات کلیدی در طراحی توجه کرد، از جمله : جذابیت و خلاقیت طرح، محتوای موثر، هویت سازی، خلق پیام. بنابراین فروش قوی یک محصول به چگونگی طراحی گرافیکی کاتالوگ آن بستگی دارد تا بین صدها رقب خود متفاوت و خاص باشید. 

طراحی جلد کاتالوگ و صفحات داخلی و چگونگی اجرایی ایده و روند صحیح تولید و ساخت یک کاتالوگ حرفه ای در کیفیت نهایی و اثر بخش یا نبودن آن موثر می باشد.

کاتالوگ ها اغب جهت نمایش و فروش محصولات ، و در موارد دیگر همانند دفترچه راهنما با ذکر جزیات عمل می کنند، از تفاوت های فیزیکی کاتالوگ با بروشور ها اصولا به می توان اغلب دارا بودن صحافی منگنه، سیمی یا چسب، روکشدار و حجیم بودن صفحات، گراماژ کاغذ، با سایز بندی های استاندارد قابل پست و … می باشد.

سبک طراحی کاتالوگ

سبک طراحی کاتالوگ شما از موثر ترین بخش هایی است که مخاطب را درگیر می کند.آموس در طراحی کاتالوگ ابتدا حوضه ی فعالیت شما را بررسی می کند و براساس آن سبک پیشنهادی خود را اتود می کند.سبک های مشابه میتوانند کار شما را بیش از پیش جذاب و اصولی سازد.

کاتالوگ شما نشانه ی اصالت کالای شما می باشدو در این میان یک طراحی غیر اصولی می تواند تمام برنامه های شما را برای جذب مشتری از بین ببرد. سبک های متفاوتی برای طراحی کاتالوگ وجود دارد . شما باید بسته به مخاطبتان ( جامعه هدف ) آن را تعیین کنید.

به طور مثال سبک طراحی برای کودک ، یک ورزشگاه و یک کارخانه بسیار متفاوت است و اگر تمام این سه جامعه را در یک قالب بگنجانیم و یک قالب برای آن در نظر بگیریم قطعا دچار مشکل خواهیم شد. این سبک در بخش های تخصصی بسیار تعیین کننده است.

سبک طراحی شما ، هویت سازمانی شما را مشخص میکند و هرچه این سبک اختصاصی تر باشد ، بر اصالت شما تاکید خواهد داشت. این اصالت را در رنگ قرمز کوکاکولا ، آبی پپسی و سایر برند های مطرح خواهیم دید. برای خود سبکی متمایز ایجاد کنید و بر آن در تمام اوراق خود از کاتالوگ تا هر بخش دیگر تاکید کنید.

آنچه باید در طراحی کاتالوگ خوب منظور شود:

۱٫ معرفی امتیازات و رتبه های تولید (استاندارد – ایزوهای موجود) و…

۲٫ خلاصه ای از معرفی نام و عملکرد کارخانه تولیدی و شناساندن فعالیت ها در شروع مباحث کاتالوگ.
۳٫ ارائه اطلاعات و راهنمایی صحیح مخاطبان با استفاده از درج مشخصات فنی – خدمات ارایه شده – قابلیت های خاص و وجه تمایز آن نسبت به تولیدات متشابه، چه در تولیدات گذشته کارخانه و یا آنچه در بازار فعلی موجود می با شد.
۴٫ معرفی هر چه بیشتر در خصوص جدیدترین و بهترین ساخته ها و خدمات.
۵٫ وجود تصاویر و متون نوشتاری در کاتالوگ میزان تصمیم گیری و انتخاب صحیح را برای مخاطب سهل و آسان می کند و اوست که با دیدن و خواندن موارد فوق به زمان انتخاب و تصمیم خود سرعت می بخشد.
۶٫ کاتالوگ دید مقایسه ای به وجود می آورد. بدین صورت که مخاطب و یا مخاطبین از بین چند محصول معرفی شده به جهت مدل – کیفیت – کاربری – استحکام و از همه مهم تر هزینه برنامه ریزی شده جهت خرید و غیره، بتواند یکی را که با شرایط او سازگار است انتخاب و خریداری کند
۷٫ با درج آدرس، تلفن و آدرس اینترنتی، بتواند شناخت بیشتر را برای مخاطب فراهم کند.

تاثیر عکاسی در طراحی و چاپ کاتالوگ در کرج

شاید بتوان گفت که مهمترین بخش هر کاتالوگ مربوط به تصاویر و عکس های آن می باشد. چون شما می خواهید از طریق طراحی کاتالوگ نسبت به معرفی محصولات خود بپردازید پس ارائه عکس های با کیفیت می تواند گامی موثر در این زمینه باشد.

عکس های با کیفیت بالا می توانند جزییات بیشتری را از محصول نشان دهند و این امر نشان دهنده این است که شما به مشتریان خود اهمیت زیادی را قائل هستید و آن ها نیز به شما حس اعتماد بیشتری را خواهند داشت.

در برخی از محصولات داشتن عکس باکیفیت لازم و حیاتی است و شما مجبور هستید که از عکس های باکیفیت استفاده کنید. عکاسی صنعتی محصولات می تواند کمک بسیار زیادی برای معرفی بهتر برند و محصولات شما باشد.

اهمیت چاپ کاتالوگ

شاید این سوال برای شما پیش آید که با توجه به پیشرفت تکنولوژی چه لزومی بر چاپ کاتالوگ وجود دارد. جواب واضح است شما با چاپ کاتالوگ می خواهید یک بازار هدف خاص را به سوی خود جذب نمایید.

این طیف از مشتریان اگر به مشتری دائمی شما تبدیل شوند هر بار برای سفارش محصول باید از طریق کاتالوگ به اطلاعات آن محصول دسترسی داشته باشند و اگر از نسخه چاپی استفاده نمایند این کار با سهولت بیشتری انجام خواهد شد چون همواره به کاتالوگ دسترسی دارند و آن را روی میز یا کشو خود نگهداری می کنند.

نکاتی در مورد طراحی و چاپ کاتالوگ

در خصوص طراحی و چاپ کاتالوگ در کرج نکاتی وجود دارد که می تواند در این مسیر به شما کمک کند. چون ممکن است بازار هدف شما خارج از کرج باشد باید به طراحی کاتالوگ اهمیت بیشتری دهید و این طراحی فقط مختص به بازار کرج نباشد و نوع دیزاین آن به نحوی باشد که در سایر نقاط نیز کارایی خود را داشته باشد.
محتوای بکار رفته در کاتالوگ باید همه جوانب محصول را بازگو کند چون کاتالوگ در واقع نماینده شما به شمار می رود به همین دلیل باید محتوای بکار رفته در آن به همه سوالات مشتری پاسخ بدهد. همانطور که اشاره شد رنگبندی کاتالوگ باید با رنگ سازمانی شما یکسان باشد تا صفحه آرایی آن به خوبی انجام گیرد.
جنس کاغذ کاتالوگ برای چاپ بسیار مهم است. برای افزایش حس اعتماد مشتریان شما موظف هستید که از کاغذ با کیفیت استفاده نمایید. کاغذ با کیفیت باعث می شود که عکس های محصولات شما نیز با کیفیت بالاتری چاپ شوند.
در آخر این نکته مهم را باید گوشزد کنیم که برای طراحی و چاپ کاتالوگ در کرج از شرکت های طراحی معتبر مشاوره دریافت کنید. ما با گروه مجرب و با دانش خود در دیزاینستان می توانیم همه نیازهای شما را در این زمینه پاسخگو باشیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − هشت =

    DESIGNESTAN
    0912-0292081
    0912-0292081 026-33516480