کمپین تبلیغاتی و رپورتاژ آگهی

خانه    کمپین تبلیغاتی و رپورتاژ آگهی

کمپین تبلیغاتی و رپورتاژ آگهی

در صورتی که دارای کسب و کار دیجیتال هستید و یا آن که به خواندن مطالب پیرامون بازاریابی علاقه دارید حتما با نام کمپین تبلیغاتی و رپورتاژ آگهی آشنا هستید. این دو اصطلاح کارهای زیادی می توانند برای رونق کسب و کار شما انجام دهند و حتی تاثیر خوبی بر سئو ی شما داشته باشند. اگر به کسب اطلاعات بیشتر در این باره علاقه مند هستید با ما همراه شوید.

کمپین تبلیغاتی چیست؟

برای آن که مفهوم کمپین تبلیغاتی را به خوبی متوجه شوید ابتدا مثالی می زنیم. فرض کنید در یک مهمانی هستید و چند نفر دور هم جمع شده و درباره موضوع مهمی صحبت می کنید. در هر نوبت یک نفر صحبت می کند و بعد از آن بقیه نظرات خود را یکی یکی بیان می کنند. این یعنی یک کمپین یا گروه.

در کمپین تبلیغاتی به جای انسان ها، روش های مختلف تبلیغاتی به دور هم جمع شده اند و یک گروه را تشکیل داده اند و درباره این موضوع صحبت می کنند که چگونه مشتریان را به خرید کردن، قانع کنند. اعضای این کمپین یا گروه عبارتند از:

 • بازاریابی تلفنی
 • ایمیل مارکتینگ
 • تبلیغات ویدئویی
 • تبلیغات محیطی مانند چاپ بنر
 • سئو و تبلیغات در گوگل

حالا طبق توضیحاتی که دادیم تعریف کمپین تبلیغاتی را می توانیم به این صورت بیان کنیم، کمپین تبلیغاتی از چندین نوع فعالیت تبلیغاتی مختلف ساخته شده است که به صورت یکپارچه و همزمان باید پیام مورد نظر را به مخاطبان مورد هدف، برسانند.

کمپین تبلیغاتی چه هدفی دارد؟

کمپین تبلیغاتی با توجه به نیاز های حال حاضر یک کسب و کار، هدف های مختلفی را دنبال می کنند به عنوان مثال یک دوره شرکت به دنبال افزایش فروش است، دوره بعدی به دنبال برند سازی است و …

ممکن است یک روز از خواب بیدار شوید و اینستاگرام خود را چک کنید و یا این که تلویزیون را روشن کنید تا برنامه ای ببینید و یا این که در خیابان ها با یک تبلیغات خاص درباره شرکتی مواجه شوید. تمامی این موارد نشان دهنده آن است که شما در برابر یک کمپین تبلیغاتی هستید. این کمپین از روش های متعددی از جمله تبلیغات در شبکه های مجازی، تبلیغات در تلویزیون، تبلیغات از طریق چاپ بنر و … استفاده کرده است تا به اهداف خود برسد. پس وقتی که شما برای تبلیغ کسب و کار خود فقط از فضای مجازی استفاده کنید یعنی شما یک تاکتیک بازاریابی را به کار گرفته اید و اگر از همه این روش ها استفاده کنید یعنی شما یک کمپین تبلیغاتی به راه انداخته اید.

دلایل استفاده از کمپین تبلیغاتی چیست؟

می توان به جای این همه هزینه زیاد برای راه اندازی کمپین تبلیغاتی فقط از شبکه های مجازی استفاده کرد و میلیون ها نفر را از کسب و کار خود مطلع ساخت اما دلیل استفاده شرکت ها ازکمپین تبلیغاتی رسیدن به ۲ هدف است؛ که عبارتند از:

افزایش تعداد مشتریان

یک دلیل مهم برای انتخاب کمپین تبلیغاتی به جای استفاده از یک راهکار تبلیغاتی، این است که می توان به کمک آن تعداد مشتریان خیلی بیشتری را جذب کرد. ممکن است برخی از افراد فقط تلویزیون ببینند و یا آن که فقط از اینستاگرام استفاده کنند. زمانی که شما از کمپین تبلیغاتی استفاده می کنید هیچکدام از مشتریان را از دست نخواهید داد.

برندسازی قوی تر

وقتی که شما از مجموعه روش های تبلیغاتی برای کسب و کار خود استفاده می کنید امکان ماندگار شدن پیام تبلیغاتی شما در ذهن مخاطبان بیشتر خواهد بود در نتیجه فرآیند برندسازی قوی تر و سریع تر اتفاق می افتد. زمانی که فرد در طول روز چندین بار و هر بار از روش های مختلف با یک پیام تبلیغاتی مواجه می شود قطعا خیلی زود آن را در ذهن خود ثبت خواهد کرد.

رپورتاژ آگهی چیست؟

رپورتاژ آگهی نوعی از آگهی است که به شکل یک مقاله یا گزارش خبری به مخاطب ارائه می شود. فرد با خواندن آن مطلب در نگاه اول به جنبه ی تبلیغاتی بودن آن پی نخواهد برد و گمان خواهد کرد که یک محتوای مصرفی می باشد. از طریق رپورتاژ آگهی مزایای یک محصول یا خدمات به ذهن مخاطب منتقل می شود. هر روزه در اینترنت، مجلات و روزنامه ها، تلویزیون و … شاهد رپورتاژ آگهی هستیم، مثلا در تلویزیون مجری با عنوان اسپانسر برنامه، محصولی را به مخاطبان معرفی می کند و به آن ها رپورتاژ می دهد. برنامه تلویزیونی نیز در قبال آن، از اسپانسر یا همان شرکت مبلغی را دریافت می کند.

تأثیر رپورتاژ آگهی بر سئو

ارائه یک رپورتاژ آگهی می تواند تأثیر مثبتی بر سئوی شما داشته باشد. وقتی که شما می خواهید رپورتاژ آگهی منتشر کنید به دنبال سایتی می گردید که بازدید زیادی داشته باشد و از نظر اعتبار قوی باشد. زمانی که شما لینک وبسایت خود را در متن رپورتاژ آگهی این وبسایت معتبر قرار می دهید، قطعا تأثیر مثبتی نیز بر سئوی وبسایت خود دریافت خواهید کرد. از آن جایی که تعداد بازدید کنندگان این وبسایت زیاد است، ترافیک وبسایت شما نیز افزایش خواهد یافت علاوه بر این چون هدف مورد نظر شما در یک وبسایت معتبر رپورتاژ شده است اعتماد مشتریان را به خود جلب خواهد کرد و این مسئله بر برندسازی شما نیز تأثیر مثبتی خواهد گذاشت.

برای نوشتن یک رپورتاژ آگهی جذاب به نکات زیر توجه داشته باشید.

 • سعی کنید متن خود را ساده و روان بنویسید.
 • مخاطب خود را شناسایی کنید و با توجه به آن، از لحن و ادبیات مناسب استفاده کنید.
 • تیتر های جذاب بنویسید.
 • سعی کنید متن شما کوتاه، مختصر و مفید باشد تا مخاطب خسته نشود.
 • از اِلمان های تصویری به نحو احسن استفاده نمایید.
 • در متن خود از کلمات کلیدی اصلی و کلمات کلیدی هم خانواده استفاده نمایید.
 • رپورتاژ آگهی شما باید جذاب و تک باشد در نتیجه از کپی کردن رپورتاژ آگهی بقیه خودداری کنید.
 • توجه داشته باشید باید به صورت غیر مستقیم به تبلیغ هدف خود بپردازید.

همانطور که در این مقاله خواندید کمپین تبلیغاتی دارای روش های مختلف تبلیغ است که به منظور اهداف خاصی به کار گرفته می شوند. یکی از این روش های تبلیغاتی، رپورتاژ آگهی است. شما می توانید از طریق رپورتاژ آگهی هم مشتریان بیشتری جذب کنید و با آن ها ارتباط خوبی برقرار نمایید و هم آن که رتبه سایت خود را نیز ارتقا دهید. اگر به دنبال تشکیل کمپین تبلیغاتی هستید بهتر است درباره رپورتاژ آگهی نیز فکر کنید.

 

با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757