عکاسی صنعتی در کرج

خانه    عکاسی صنعتی در کرج
عکاسی صنعتی در کرج

عکاسی صنعتی یک زمینه تخصصی عکاسی است که امکان برقراری ارتباط با مشتریان و دیگر شرکت ها را فراهم می کند و روند صنعتی، ماشین آلات و تکنیک های آنها را نشان می دهد.

عکس های این حوزه از عکاسی نه تنها باید با درخشان و با برجستگی های متوالی براق باشند، بلکه باید به طور مؤثر در کمتر از یک ثانیه با مخاطب خود ارتباط برقرار کند. به همین دلیل است که این نوع عکس ها نیاز به یک عکاس ماهر دارند که سال ها تجربه عکس برداری از ماشین آلات صنعتی، مکان ها و فرآیندهای تولید را داشته باشند.

یکی از دلایل اینکه شرکت ها یک عکاس صنعتی را استخدام می کنند نیاز به یک وب سایت خوب است که به طور موثر محصولات و خدمات خود را نشان می دهد. ما با عکاسی صنعتی در کرج می توانیم بر روی هرکدام از بروشورها و پوسترها چاپ کنیم، اما حضور آنلاین قوی برای کسب و کارها در جامعه اجتماعی ما ضروری است.

اگر فعالیت شرکت شما در یک صنعت مانند تولید، فناوری، ساخت و ساز و … است گرفتن عکس هایی با کیفیت بالا اهمیت زیادی برای شرکت شما خواهد داشت. عکس هایی که توجه مخاطب را به سوی خود جلب کند. اگر شما از عکس های بی کیفیت و با وضوح کم استفاده کنید، بازاریابی شرکتتان به زودی سقوط خواهد کرد. در طول روز با انواع عکس ها مواجه می شوید که همه برای تبلیغ یک برند و محصول گرفته شده اند، تصاویر موجود در مجله ها، کاتالوگ ها، تابلو ها، بنر ها، تصاویر تلویزیونی و … عامل بسیار مهمی در تبلیغ کار شما و معرفی محصولاتتان به دیگران است و در صورت حرفه ای و جذاب بودن تصاویر، مخاطبان را برای خرید از شما ترغیب خواهد کرد.

در این زمینه حتما عکاسی صنعتی در کرج به گوشتان خورده است. برای آشنایی بیشتر با عکاسی صنعتی در کرج، تعریف عکاسی صنعتی، زیر شاخه های عکاسی صنعتی، تفاوت عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی و اصول عکاسی صنعتی با ما همراه باشید.

عکاسی صنعتی مهم است، زیرا تکنولوژی، نوآوری و کار سخت را پشت سر گذاشته است تا نشان دهد در پشت فرآیندهای صنعتی چه کارهایی انجام می شود. اکثر مردم از آنچه در پشت صحنه صنایع وجود دارد آگاه نیستند و عکس های صنعتی می تواند آنها را در یک نور منحصر به فرد و جالب نشان دهد که ما با عکاسی صنعتی این کار را به بهترین شکل ممکن برای شما انجام می دهیم.

عکاسی صنعتی چیست؟

اگر عکسی که می گیرید با هدف فروش باشد، عکاسی صنعتی نامیده می شود به عبارت دیگر عکاسی صنعتی، اهداف تجاری دارد و سعی دارد با تبلیغ یک کالا یا محصول و خدمات به فروش آن کمک کند. عکاسی صنعتی دارای حوزه گسترده ای است و شاخه های متعددی را در بر می گیرد.

زیر شاخه های عکاسی صنعتی در کرج

درعکاسی تبلیغاتی همانطور که از نام آن مشخص است هدف نمایش کالا و محصول به بهترین شکل است نکته حائز اهمیت در این عکاسی ایجاد حس نیاز به محصول در مخاطب است و اینکه مخاطب با دیدن تصاویر به خرید محصول ترغیب شود.

در این شاخه از عکاسی، تصاویر از ارتفاع بالا گرفته می شود در نتیجه به تجهیزاتی مانند بالون، هلیکوپتر، هلی شات و … نیاز است تا عکاس با استفاده از این تجهیزات و دوربین پیشرفته ای که دارد تصاویر زیبایی را ثبت کند.

در این شاخه از عکاسی، از نمای بیرونی ساختمان ها و نمای داخلی آن ها عکس گرفته می شود در نتیجه بیشتر مناسب حرفه هایی است که با ساختمان سر و کار دارند، مانند مشاوره املاک ساختمان و آپارتمان.
همچنین برای نمایش دادن فضای زیبای رستوران ها و سالن های غذا خوری و کافی شاپ ها و … نیز کاربرد دارد. تا مشتری با تمام جوانب آن ها آشنا شده و با خیال راحت انتخاب خود را انجام دهد.

برای معرفی و تبلیغ ماشین های شرکت های خودرو سازی و نمایشگاه های اتومبیل نیاز به عکس های حرفه ای است. در عکاسی ماشین باید ویژگی ها و مزایای خودرو ها به مشتریان نمایش داده شود و اطلاعات لازم در مورد ماشین به مشتریان منتقل شود تا با اطمینان کامل خرید خود را انجام دهند. با کمک یه عکس زیبا و حرفه ای، ویژگی های ماشین به شکل جذاب و هیجان انگیزی به نمایش گذاشته می شود تا فرد را به خرید تشویق کند.

از آن جایی که غذا و خوراکی جذابیت های خاص خود را دارد و متقاضی برای آن همیشه وجود دارد، تقاضا برای عکاسی در این زمینه در حال افزایش است و روند رو به رشدی دارد.

عکس هایی که جنبه خبری دارند و برای خبرگزاری ها مناسب اند، در این بخش قرار می گیرند. عکاس خبری باید همه رویدادها و اتفاقات و واقعیت های روز دنیا را به تصویر بکشد در نتیجه ممکن است با خطرات و مشکلات زیادی رو به رو شود.

عکاسی با کیفیت از محصول می تواند دارایی خیلی با ارزشی برای کسب و کارتان محسوب شود. مشتریان بالقوه شما، به بررسی محصولات شما از طریق رسانه های مختلف مانند شبکه های اجتماعی، بروشورها و کاتالوگ ها و … می پردازند. مهم نیست از چه رسانه ای استفاده می کنید آن ها به سمت شرکت هایی جذب می شوند که توانسته اند محصولاتشان را به خوبی نمایش بدهند. پس عکس برداری از محصول اهمیت زیادی دارد.

برخی از نمونه کارهای عکاسی صنعتی

عکاسی تبلیغاتی چیست؟

در عکاسی تبلیغاتی تصاویری تهیه می شود تا علاوه بر زیبایی و جذاب بودن، فرد را به خرید کردن ترغیب کند و در واقع حس نیاز به آن کالا را در فرد ایجاد کند. عکاسی تبلیغاتی بیشتر در تبلیغات چاپی مورد استفاده قرار می گیرد مانند روزنامه و مجلات، بیلبورد ها و … در فضای مجازی و تلویزیون نیز از این تصاویر استفاده می شود. 

تفاوت عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در کرج

عکاسی تبلیغاتی یکی از زیر شاخه های عکاسی صنعتی است. اگر بخواهیم تفاوت عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی با یکدیگر را بگوییم، به صورت خیلی ساده می توان گفت در عکاسی صنعتی تنها محصول را معرفی می کنند اما در عکاسی تبلیغاتی از جلوه و رنگ و لعاب بیشتری استفاده می شود تا فرد را به خرید ترغیب کنند، زیرا جنبه تبلیغاتی در این حوزه از عکاسی بیشتر از عکاسی صنعتی است. در عکاسی تبلیغاتی باید داستان و احساسی را به مخاطب انتقال داد تا فرد احساس کند به آن محصول نیاز دارد.

عکاسی تبلیغاتی مانند عکاسی صنعتی برای به نمایش گذاشتن محصولات با تمام جزئیات و با کیفیت عالی می باشد. در این شاخه از عکاسی، عکاس با استفاده از تجهیزات مناسب و انتخاب نورهای دقیق و کامل تلاش می کند تا حد امکان تصوری با کیفیت و دقیق از کالا ثبت کند که در آن تمامی خصوصیات ظاهری کالا به نمایش گذارده شود.

عکس تبلیغاتی می‌بایست بیننده را به خرید کالا ترغیب کند و هدف از عکاسی تبلیغاتی تشویق و ترغیب مشتری به خرید آن محصول و استفاده از آن می باشد.

ما اینجا هستیم تا به شما برای ارائه محصولات خود و رونق هرچه بیشتر کسب و کار شما کمک کنیم.

کارشناسان ما در کنار شما هستند تا در زمینه های تبلیغات ویدئویی و ویدئو مارکتینگ، مشاوره های اختصاصی و جامعی به شما بدهند.

اهمیت یک عکاس صنعتی

یک کارشناس عکاسی صنعتی قادر خواهد بود عکس هایی را بگیرد که همه چیز را از هر زاویه ای نشان می دهد و در ذهن فردی که به عکس نگاه می کند، هیچ سوالی نمی ماند. او باید جزئیات بسیار زیادی را در نظر بگیرد و بتواند از ماشین های صنعتی عکس های فوق العاده و حرفه ای بگیرد.

این به این معنی است که عکس ها باید بیشتر شبیه یک قطعه هنری باشند نه اینکه فقط یکسری تصاویر تخصصی، این تصاویرباید زمانی که در موارد تبلیغاتی و تجاری مانند بروشور یا ارائه پاورپوینت قرار می گیرد، باید به بهترین شکل ممکن داستان روند را شرح دهد.

عکاسان صنعتی مسئولیت داشتن یک وب سایت شرکتی را با گرفتن عکس های حرفه ای از محصولات، ماشین آلات و یا تجهیزات که می تواند کمک به کسب و کارکند را می پذیرند و کمک بسیار زیادی به موفقیت آن وب سایت می کنند.

عکاسان حرفه ای و با تجربه ما با عکاسی صنعتی با دید هنری خود و سال ها تجربه بهترین زوایا را برای نشان دادن تجهیزات و محصولات شما انتخاب کرده و آنها را به زیباترین حالت ممکن نشان می دهند.

اهمیت یک عکاس صنعتی

اصول عکاسی صنعتی در کرج

داشتن تجهیزات و دوربین حرفه ای: برای گرفتن عکس های حرفه ای باید دوربین حرفه ای نیز داشته باشید. دوربین حرفه ای قابلیت هایی دارد که دوربین های دیگر و دوربین های تلفن همراه چنین قابلیت هایی ندارند، مثلا دوربین حرفه ای این امکان را به شما می دهد که انواع عدسی ها را در آن نصب کنید تا بتوانید در فاصله های مختلف و با فوکوس، تصاویر متفاوت و زیبایی خلق کنید.

استفاده از پس زمینه مناسب: استفاده از پس زمینه سفید نامتناهی می تواند ایده خوبی برای شما در عکاسی صنعتی باشد. با منحنی کردن پس زمینه می توانید به آن خاصیت نامتناهی بدهید. و با کمک نرم افزار های ویرایش تصویر، می توانید پس زمینه را تغییر دهید.

عکاسی از تمام زوایای محصول: برای آن که مشتری با خیال راحت خرید کند باید محصول را در تمامی زوایا مشاهده کند تا راحت تر بتواند تصمیم بگیرد که آیا محصول همان چیزی است که می خواهد یا خیر. پس تمامی جزئیات کالا را به نمایش بگذارید.

توجه به وضوح و کیفیت تصویر: یکی از مهم ترین اصول عکاسی صنعتی در کرج، توجه به وضوح  کیفیت تصویر است. زیرا بیشترین تأثیر را در تصمیم گیری مخاطب دارد. شما با داشتن تصاویر با کیفیت از محصول خود، بیشتر راه را در بخش بازاریابی و فروش محصولتان طی کرده اید.

آشنایی با رنگ ها: رنگ ها ویژگی های مخصوص به خود را دارند و هر کدام از آن ها، تاثیرات مختلفی بر ذهن بیننده می گذارند. به عنوان مثال برخی از رنگ ها با تاثیر بر ذهن مخاطب، او را به خرید ترغیب می کند و یا برخی رنگ ها در عکس های مربوط به مواد غذایی، باعث می شود بیننده به اشتها بیاید و احساس گرسنگی کند پس  آشنایی کامل با رنگ ها و ویژگی های آن ها به شما کمک بزرگی خواهد کرد.

ابعاد محصول: در عکاسی صنعتی به ابعاد کالای مورد نظر نیز دقت داشته باشید و سعی کنید طوری عکس برداری کنید که بیننده اندازه محصول را به طور کامل متوجه شود.

نور مناسب: به نور پردازی اهمیت بدهید، زیرا هم محصول را به خوبی نمایش می دهد و هم کیفیت تصویر را بالا می برد. برای آن که نور را پراکنده کنید می توانید از چتر عکاسی کمک بگیرید.

۴ نوع عکس از شرکت های صنعتی در کرج

شما می توانید عکاسی  در کسب و کار صنعتی را به ۴ بخش تقسیم بندی کنید و با توجه به آن به عکس برداری بپردازید.

تاریخچه عکاسی تبلیغاتی

تاریخچه عکاسی تبلیغاتی

عکاسی تبلیغاتی بسیاری از ژانرهای عکاسی را پوشش می دهد. هدف از این نوع عکاسی جذب بیننده است و اطلاع رسانی به طور موثر، تاریخچه عکاسی تبلیغاتی و تجارتی در دهه ۱۸۵۰ آغاز شد، اما با توجه به تکنولوژی در آن زمان محدود شد. تصاویر اولیه که با هنر عکاسی خلق شد می توان به تصویری از یک کشاورز، فعالیت صنعت گران، تجهیزات نظامی و موضوعات دیگر اشاره نمود.

چاپ از محصولات به عنوان وسیله تبلیغاتی به مشتریان منتقل شد. در دهه ۱۹۲۰، عکاسان از عکس های سیاه و سفید استفاده می کردند تا سال های ۱۹۵۰، زمانی که بازتولید رنگ غالب شد. بعد از جنگ جهانی دوم رشد زیادی در میزان مبلغی که برای تبلیغات اختصاص داده شده بود، منجر به کیفیت بالای عکس شد. ادوارد استیچن بسیار تاثیر گذار در پیشرفت عکاسی تبلیغاتی بود و یکی از اولین عکاسان برای قرارداد تجاری در عکاسی تبلیغاتی بود.

مراحل انجام پروژه های عکاسی صنعتی

  1. ابتدا کارفرما با کارشناسان فروش ارتباط می گیرد و فرم سفارش خود را تکمیل می کند و منتظر اعلام پیش فاکتور می شود.
  2. با توجه به شرایط کارفرما و نوع سفارش او، تیم عکاسی پیش فاکتور را مشخص می کند.
  3. بعد از اعلام همه شرایط و توافق طرفین قرار داد بسته می شود.
  4. با توجه به شرایط پرداخت و نحوه تسویه توافق شده طرفین، پروزه عکاسی صنعتی استارت میخورد.
  5. در صورت کوچک بودن محصول، محصول مورد نظر برای عکاس ارسال می شود و در غیر این صورت با انجام هماهنگی های لازم تیم عکاسی به محل مورد نظر اعزام می شوند و طبق خواسته ی کارفرما، تصویر برداری صورت می گیرد.
  6. بعد از عکس برداری، عکس ها به روتوش صنعتی سپرده می شود تا افکت ها و جلوه های مورد نیاز به تصاویر اضافه شود و کیفیت تصاویر بررسی شود.
  7. بعد از اتمام کار، کارفرما از تصاویر بازدید می کند و در صورت رضایت کامل، پروژه به اتمام می رسد و تصاویر نهایی تحویل کارفرما داده می شود.

نقش عکاسی صنعتی و تبلیغاتی در کسب و کار

به غیر از پوسترهای فیزیکی و بروشورها، تصاویر حرفه ای مناسب برای وب سایت و دنیای مجازی بسیار حائز اهمیت است. یک وب سایت که عکس های پررنگ هر فرایند صنعتی را در بر می گیرد، باعث جذابیت بصری آن کسب و کار می شود و اعتبار و علاقه به ذهن بیننده را افزایش می دهد.

این به نوبه خود به کسب و کار بسیار کمک می کند تا یک محصول را به فروش برساند یا بتواند تصویر خود را به عنوان یک کسب و کار آنلاین بهینه کند.

عکاسی از ماشین آلات و فرآیندهای صنعتی در رسانه های آنلاین و چاپ کمی متفاوت است. این نیاز به یک رویکرد نسبتا متفاوت دارد، اما یک عکاسان صنعتی متخصص ما با سالها تجربه در عکاسی صنعتی می دانند که کدام رویکرد برای اطمینان از اینکه تصاویر دقیقا همان چیزی را شامل شود که کسب و کار برای دستیابی به نتیجه دلخواه به آن نیاز دارد را انجام میدهند. به همین دلیل است که صاحبان کسب و کار برای استخدام عکاسانی که دارای تجربه و نمونه کارهای متنوع هستند اهمیت قائل می شوند.

عکاسی صنعتی در کسب و کار یک مسئله بسیار جدی است، بنابراین شما نباید آن را به یک عکاس آماتور بسپارید و از آن برای انجام آن کار نتایج عالی انتظار داشته باشید. همیشه یک عکاس صنعتی را از طریق نمونه کارهای او بشناسید تا اطمینان حاصل کنید که او عکس های زیادی در گذشته گرفته است.

در حالت ایده آل، او باید نمونه کارهای متنوعی داشته باشد که بدین معنی است که او قادر به گرفتن عکس برای هر دو مورد وب سایت و کارهای چاپی می باشد. نمونه کارهای حرفه ای ما در عکاسی صنعتی این اطمینان را برای شما ایجاد می کند که با خیال آسوده کار عکاسی خود را به ما بسپارید.

تیم ما خدمات عکاسی صنعتی در کرج را برای شرکت ها و کارخانه ها فراهم می کند و تبلیغات صنعتی، عکاسی های تبلیغاتی و کارهای چاپی نظیر کاتالوگ و بروشور و عکس های حرفه ای برای استفاده در وب سایت و چاپ را انجام می دهد.

ما به شما تصاویری را ارائه می دهیم که هم چشم نواز هستند و هم محصول شما را به بهترین نحو ممکن نشان می دهند. عکاسی صنعتی ما می تواند توضیح دهد که چگونه ماشین های شما کار می کنند وعکس های شما با تمام تخصص ما در مدیریت رنگ و تولید با کیفیت بالای عکس همراه است.

عکاسان ما برای محیط های مشغول و خطرناک، می توانند کارخانه و ماشین آلات را بدون نور اضافی و یا اختلال در کار خدمات عکاسی صنعتی خود را ارائه دهند و ما تمام جنبه های سازمان شما را در نظر خواهیم گرفت (از مستند سازی فرآیندهای تولید، تا محصولات و افراد شما).

اگر شما یک ویدیو تولید کرده اید، ما خدمات عکاسی با کیفیت بالا را نیز ارائه می دهیم ، تصاویر با رزولوشن بالا را فراتر از آنچه می توان از ویدیو گرفت.

نحوه محاسبه هزینه عکاسی صنعتی در کرج

عکاسی صنعتی در کرج، تنها با یک دوربین و سوژه انجام نمی شود و به راحتی فشار دادن یک دکمه نیست. وسایل و تجهیزات مورد نیاز خود را می طلبد. عوامل مختلفی بر هزینه عکاسی صنعتی در کرج تاثیر گذار است. تجهیزات مورد استفاده در عکاسی صنعتی و هم چنین میزان سختی عکاسی صنعتی بر قیمت عکس مورد نظر تاثیر گذار است.

 خوب است بدانید که دوربین عکاسی استهلاک بالایی دارد به عبارتی با هر شات که عکاس می زند از عمر دوربین کم می شود در نتیجه بعد از چند سال عکاس باید دوباره هزینه کند و دوربین مناسبی را تهیه کند.

 وسایل جانبی که برای عکاسی صنعتی استفاده می شود نیز در قیمت عکس موثر است. مانند وسایل گرمایشی و سرمایشی، نور پردازی و … ویرایش و افکتی که بر عکس ها صورت می گیرد همگی بر قیمت نهایی عکس تأثیر گذار خواهند بود. این که برای عکس برداری به استدیو نیاز باشد یا خیر، عامل دیگری است که بر قیمت آن تاثیر می گذارد. با توجه با دلایلی که گفته شد برای عکاسی صنعتی نمی توان هزینه ثابتی را در نظر گرفت چون عوامل زیادی در هزینه نهایی عکس صنعتی دخیل است. پس بهترین راه برای دانستن هزینه عکاسی صنعتی در کرج تماس با شرکت هایی است که در این زمینه به صورت تخصصی و حرفه ای فعالیت دارند.

با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757