طراحی اپلیکیشن (برنامه موبایل) در کرج

خانه    طراحی اپلیکیشن (برنامه موبایل) در کرج

در دنیای امروز سرعت پیشرفت و گستردگی گوشی های هوشمند بسیار زیاد شده است به طوری که روز به روز به تعداد کاربران موبایلی افزوده می شود. به همین دلیل است که کسب و کار ها برای رونق فعالیتشان و افزایش تعداد مشتریان خود بهتر است همگام با پیشرفت های روز به پیش بروند و خود را مطابق با نیازها و فعالیت های مشتریان کنند. در صورتی که شما هم کسب و کاری دارید، استفاده از برنامه های موبایلی یا اپلیکیشن ها یکی از راه های پیشرفت در کسب و کار شماست. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما همراه باشید.

طراحی اپلیکیشن در کرج

اپلیکیشن چیست؟

نرم افزارهایی که برای موبایل های هوشمند، تبلت ها و … ساخته می شود، اپلیکیشن نام دارند. امروزه خیلی از مدیران فعالیت های حرفه ای و کسب و کار ها خدمات و محصولات خود را از این طریق به مشتریانشان ارائه می دهند و از این طریق ارتباط بهتر و موثرتری را با آن ها برقرار می کنند.

اهمیت طراحی برنامه موبایل یا اپلیکیشن

طبق تحقیقاتی که انجام شده است امروزه بیش تر از ۳ میلیارد کاربر تلفن هوشمند در سراسر دنیا وجود دارد. این افراد در طول شبانه روز برای فعالیت های مختلفی از جمله سرگرمی، خرید، ارتباط با دیگران و … از گوشی خود استفاده می کنند. با توجه به این حجم از کاربر، اگر محصولی برای فروش و یا خدماتی برای ارائه دارید بهتر است هر چه سریع تر اقدام به طراحی برنامه موبایل کنید تا شما نیز کاربران و مشتریان مخصوص به خود را پیدا کنید، زیرا این یک فرصت بسیار عالی برای افزایش درآمد شماست پس آن را از دست ندهید.

انواع برنامه های موبایلی

طراحی و ساخت اپلیکیشن های موبایلی به نوع درخواست و فعالیت شما بستگی دارد. پس اول شما باید هدف خود را مشخص کنید و مطابق با آن درخواست طراحی برنامه موبایلی کنید.

اپلیکیشن تحت وب

این اپلیکیشن ها برنامه رایانه ای به حساب می آیند که برای تولید محتوا و انجام وظایف خود از فناوری وب استفاده می کنند. مغزی که پشت این برنامه ها وجود دارد در یک اتاق سرور قرار دارد به همین دلیل در گوشی های هوشمندی که این برنامه را دارند فقط به تعداد کمی کد نیاز هست.

این برنامه ها با یک وب سایت استاندارد کار می کنند به گونه ای که با راه اندازی برنامه بر روی موبایل، برنامه محتوای خود را از اینترنت می گیرد. به همین دلیل برای استفاده از این برنامه، گوشی کاربر باید به اینترنت متصل باشد. این نوع اپلیکیشن ها مستقل از سیستم عامل کار می کنند و می توانند با هر نوع موبایل هوشمندی فعالیت کنند.

اپلیکیشن بومی

این نوع اپلیکیشن ها بر روی سیستم عامل برنامه ریزی می شوند، بسیار قدرتمند هستند و می توان ویژگی ها و فعالیت های پیچیده ای را با آن ها انجام داد. این برنامه ها بدون اتصال به اینترنت نیز کار می کنند. برای طراحی اپلیکیشن بومی باید از دانش برنامه نویسان، کیت توسعه نرم افزار (SDK) یا مجموعه ای استاندارد از ابزارهای برنامه نویسی استفاده کرد. اپلیکیشن های بومی می توانند از داده های دوربین، میکروفون، هدفون،  GPS گوشی و سایر سخت افزار های موجود بر روی گوشی هوشمند استفاده کنند.

اپلیکیشن ترکیبی

اپلیکیشن های ترکیبی موبایل، همانطور که از نامشان پیدا است از ترکیب دو اپلیکیشن بومی و تحت وب ساخته می شوند. این نوع برنامه ها با یک کد ساخته می شوند و می توانند به صورت مستقیم به سیستم عامل گوشی هوشمند دسترسی داشته باشند.

وب اپلیکیشن های پیشرو

وب اپلیکیشن های پیشرو دارای شباهتی بین اپلیکشین های بومی و اپلیکیشن های تحت وب هستند. این برنامه ها مانند کدگذاری یک وبسایت موبایل کدگذاری می شوند از این رو شبیه اپلیکیشن های تحت وب هستند اما از آن ها زیباتر و استاندارد تر هستند، زیرا آن ها می توانند به جای استفاده از یک مرورگر در یک پنجره مستقل، اجرا بشوند.

طراحی اپلیکیشن موبایل به کمک نرم افزار های مربوطه

در صورتی که از اطلاعات کافی کد نویسی برای طراحی و ساخت اپلیکیشن بهره مند نیستید می توانید از نرم افزار ها یا وب سایت های آپ ساز کمک بگیرید. با کمک آن ها می توانید بدون آن که اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید فقط با چند تپ ساده روی موبایل خود یک اپلیکیشن خوب بسازید. برخی از برنامه های آپ ساز خوب عبارتند از :

به جز این برنامه هایی که معرفی کردیم، وب سایت هایی نیز وجود دارند که بدون کد نویسی، امکان ساخت اپلیکیشن را برای شما ایجاد می کنند.

مزیت های طراحی برنامه های موبایلی

طراحی و ساخت برنامه های موبایلی یا اپلیکیشن ها مزیت های زیادی برای صاحبان کسب و کار دارد که برخی از آن ها را در ادامه بیان می کنیم.

ایجاد تعاملات عمیق با مشتریان

همانطور که گفتیم استفاده از گوشی های هوشمند بسیار گسترده شده است. در صورتی که کسب و کار ها از این برنامه ها استفاده کنند بر تعداد مشتریان خود می افزایند و در نتیجه فروش خوبی را تجربه می کنند زیرا مشتریان هر زمان که بخواهند و در هر جایی که باشند می توانند از این اپلیکیشن ها در گوشی های خود استفاده کنند و خرید خود را انجام دهند.

خدمات و فروش بهتر

با کمک اپلیکیشن ها می توان فهمید که مشتریان دقیقا به دنبال چه چیزی هستند و از چه کالا یا خدماتی لذت می برند. با کسب این اطلاعات مهم و شناسایی نیاز های مشتریان می توان، در ارائه خدمات بهتر به آن ها موفق تر بود.

معرفی محصولات

با کمک این برنامه ها می توان کالاها، محصولات و خدمات را به مشتریان معرفی کرد و ویژگی های آن ها را بیان نمود. هر زمان که محصول جدیدی از طرف شرکت وارد بازار شد، از این طریق به مشتریان اعلام می شود تا با جدید ترین خدمات و محصولات شرکت آشنا شوند. همچنین تخفیفاتی که در زمان های بخصوصی به مشتریان ارائه می شود از این طریق به اطلاع مشتری می رسد.

در صورتی که شما دارای کسب و کاری هستید بهتر است هر چه سریع تر به فکر طراحی و ساخت برنامه موبایلی مخصوص به کار خود باشید تا هم فعالیت های خود را گسترده تر کنید و فروشتان را بالا ببرید و هم آن که از سایر رقبا نیز پیشی بگیرید.

با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757