طراحی لوگو در کرج

خانه    طراحی لوگو در کرج
طراحی لوگو در کرج

اگرچه همه لوگوها ترکیبی از تایپوگرافی و تصاویر هستند ، اما هر نوع طراحی لوگو به برند شما احساس متفاوتی می بخشد. آیا تاکنون برند بزرگی را بدون لوگو دیده اید؟ یک لوگو تاثیر عظیمی بر شناخت مشتری از آن برند دارد.

از آنجا که لوگوی شما اولین چیزی است که مشتریان جدید مشاهده می کنند ، می خواهید مطمئن شوید که آن را به درستی درک کرده اند. شما همیشه سعی می کنید تا مشتریان مناسب را جذب و آنها را عاشق برند خود کنید.

شما می خواهید به بهترین نحو ممکن دیده شوید ، آیا اینگونه نیست؟ لوگوی شما نقش عظیمی در برداشت اولیه از کسب و کارتان دارد. لوگوی شما بر روی تمامی لوازم برندتان حک می شود و درون وب سایت و روی کارت ها و کاتالوگ های شما نیز قرار می گیرد.

انتخاب لوگو مناسب و طراحی لوگو در کرج :

اگر به دنبال انتخاب لوگو مناسب و سفارش طراحی لوگوی حرفه ای در کرج هستید،  می توانید از مشاوره اختصاصی و رایگان ما بهره مند شوید  تا متناسب با حوزه کاری شما برای انتخاب بهترین سبک و رنگبندی لوگو راهنمای شما باشیم .

ویژگی‌های یک لوگو حرفه ای چیست؟

می توان  گفت خصوصیات لوگو استاندارد و حرفه ای از دیدگاه روانشناسی و برندینگ عبارتند از:
 • سادگی و تقارن
 • زیبایی و جذابیت
 • ماندگاری بالا در ذهن
 • خلاقانه و اصیل بودن
 • منحصر به فرد بودن
 • هماهنگ با زمینه فعالیت برند
 • داشتن هارمونی در رنگبندی لوگو
 • قابلیت چاپ حرفه ای لوگو
 • سازگار با فضاها و کاربردهای مختلف
 • قابلیت تگ رنگ شدن لوگو
 • قابلیت ثبت لوگو
 • قابلیت تغییر و به روزرسانی لوگو با گذر زمان
 • عدم کپی برداری از لوگوی رقبا
 • الهام گرفتن از المان ها و عناصر بصری مناسب در طراحی لوگو
و هرآنچه که به رشد و تمایز هرچه بیشتر برند کمک کننده است .

به چه لوگویی لوگو حرفه ای گفته می شود؟

همه ما در وجودمان سنسورهایی داریم که خیلی وقت ها به کمک آن ها می توانیم خوب و بد را از هم تشخیص بدهیم. در طراحی یک لوگوی حرفه ای هم این سنسورها می توانند تا حد زیادی به ما کمک کنند. اما سلیقه افراد هم در این بین اثرگذار است . قطعا داشتن هارمونی در رنگبندی، تناسب شکل ها و فرم ها و مفاهیم زیبایی شناختی در طراحی لوگو حرفه ای بسیار اهمیت دارد. اما نکات تکنیکی و فنی بسیاری هم در پشت لوگو پنهان است  که تنها طراحان حرفه ای به آن آگاه هستند . تصور بعضی افراد از یک لوگوی حرفه ای میتواند  این باشد که هرچه میزان المان های به کار رفته در لوگو بیشتر باشد و لوگو مفاهیم بیشتری رو به تصویر بکشد، حرفه ای تر و بهتر است برخی هم معتقدند که یک لوگو حرفه ای لوگویی است  که بتواند مهم ترین و حیاتی ترین مفهوم و ارزش برند رو در یک نگاه در ذهن مخاطب حک کند. برخی به دنبال لوگوهای شلوغ و پیچیده با المان های فراوان هستند و برخی هم به دنبال لوگوهای مینیمال اما در عین حال خلاقانه. برخی به دنبال لوگوهایی پر از رنگ های مختلف هستند و برخی به دنبال لوگویی با رنگ های منحصربه فرد و خاص متناسب با برند و زمینه کاری خودشان. در اینجا نکته این است  که به طور کلی می شود  لوگوها رو از جنبه های مختلف تحلیل کرد. بسته به اینکه این سوال رو از یک طراح حرفه ای لوگو می پرسید یا از یک کارفرما یا از یک شخص معمولی، می توانید با جواب های متفاوتی رو به رو شوید . که شاید دلیلش عدم شناخت استراتژی ها و اصول و استانداردهای طراحی یک لوگوی به معنای واقعی “حرفه ای” باشد.

هویت برند خودتان را درک کنید:

شما می خواهید که این لوگو هویت برند شما را به مشتریانتان منتقل کند، زمانی که شما به طور کامل دریافتید که چه چیزی شما را منحصر به فرد می سازد و برندتان بیانگر چه چیزی می باشد، تصمیم گیری درباره گزینه های طراحی بسیار آسان تر خواهد بود.

برای اینکه بفهمید هویت برندتان چیست، سوالات زیر را از خودتان بپرسید:

 • به چه دلیلی این کسب و کار را شروع کردیم؟
 • ما چه کاری را بهتر از دیگران انجام می دهیم؟
 • چه باور ها و ارزش هایی برای کسب و کار ما مهم می باشد؟
 • چه چیزی ما را متمایز و خاص می کند؟
 • اگر می خواستیم برندمان را در سه کلمه توصیف کنیم آن سه کلمه چه بودند؟

چرا همه ما برای برندینگ شخصی یا بیزینسی به یک لوگو حرفه ای نیاز داریم؟

 1. کاربرد لوگو در پروفایل، وبسایت و محتوای منتشر شده در شبکه های اجتماعی و فضای اینترنت : همه ما یک صفحه شخصی یا بیزینسی در شبکه های اجتماعی داریم که برای رشد آن به ابزارهای مختلفی نیاز داریم. لوگو می تواند یکی از ابزارهای مهم در زمینه اعتبار بخشیدن و بالابردن هرچه بیشتر جایگاه حرفه ای ما به عنوان یک فرد متخصص در حوزه فعالیتمون باشد.
 2. استفاده از لوگو برای ماندگاری هرچه بیشتر در ذهن مخاطبانمون: افزایش سرسام آور اطلاعات در فضای اینترنت به خصوص شبکه های اجتماعی، باعث شده افراد به راحتی ما رو فراموش کنند. و خیلی ساده افراد و بیزینس های دیگری را جایگزین ما کنند. داشتن یک لوگو حرفه ای به ما کمک می کند به سرعت در ذهن مخاطب حک شویم . چرا که یک لوگو حرفه ای قابلیت ماندگاری بیشتری نسبت به اسم برند ما دارد.
 3. استفاده از لوگو برای جلوگیری از کپی کردن محتوا بدون ذکر منبع

ما با درج لوگو روی هرآنچه که وابسته به برند ماست، به خصوص محتواهای آموزشی، عکس ها و فیلم های منتشر شده، علاوه بر دیده شدن هرچه بیشتر برند از کپی شدن محتوا، محصول و خدمات خودمان  بدون ذکر منبع جلوگیری می کنیم.

انواع سبک های طراحی لوگو

آیا می خواهید بهترین نوع آرم را برای تجارت خود انتخاب کنید؟ در اینجا انواع آرم مورد نیاز برای دانستن و انتخاب شما آورده شده است:

لوگو های حرف نماد یا مونوگرام ( lettermarks ) :

لوگو های مونوگرام یا حرف نماد لوگو هایی هستند که از حروف تشکیل می شوند و یکی از قدیمی ترین نوع طراحی لوگو می باشند. لوگو های حرف نماد در عین سادگی قابلیت فراوانی در امور مختلف گرافیکی و تبلیغاتی را دارند و به راحتی حروف اول نام برند را در ذهن مخاطب ثبت می کنند.

بسیاری از شرکت های بزرگ مانند ال جی ، والت دیزنی ، گپ ، اچ پی ، مکدونالت و… از این نوع طراحی برای برند خود استفاده کرده اند که نشان دهنده توجه بالا بین المللی به مونوگرام می باشد

از آنجا که تمرکز روی ابتدایی ها است ، فونت انتخاب شده (یا ایجاد شده) بسیار مهم است تا مطمئن شوید که آرم شما فقط آنچه شرکت شما انجام می دهد نیست بلکه در هنگام چاپ روی کارت ویزیت خوانا است.

آرم یا لوگوی تصویری :

همانطور که از نام آن پیداست این لوگو ها بصورت نماد سمبلیک (آیکونیک) طراحی می شوند و بیننده تصویری را از نماد آن کسب و کار مشاهده می کند. لوگو یا نماد مبتنی بر گرافیک است و تصویری است که وقتی فکر می کنید “لوگو” به ذهن می رسد. آرم تصاویر ساده ای از نشانه ای از یک شرکت یا محصول خاص هستند.

آنها از تصاویری که نمایش خلاصه یا لفظی از سازمان شما را در بردارند، استفاده می کنند. نمادها از نوشته معمولی غیرمستقیم ترند و فرصتی برای تفسیر وسیع تر و بهتر از آنچه شرکت ارائه می دهد، فراهم می کند. برای اینکه یک نماد لوگوی تاثیر گذاری باشد، باید قواعد زیر در آن رعایت شود. مزیت لوگوهای تصویری این است که به راحتی چشم بیننده با هر ملیت و زبانی متوجه آن می شود و اگر لوگو اصولی و حرفه ای طراحی شده باشد به راحتی در ذهن بیننده بخاطر سپرده می شود .

لوگوهای نوشتاری (logotypes) :

لوگوهای نوشتاری به این گونه است که نام برند، سایت، محصول یا … به صورت سفارشی طراحی می شود. منظور از سفارشی این است که از فونت آماده استفاده نمی شود و تک تک حروف آن به شکلی زیبا و منحصربفرد طراحی می شود و یا با تغییر یک یا چند حرف بصورت خلاقانه مفهومی را می رساند. آرم گوگل نمونه ای عالی از این مورد است. این نام به خودی خود جذاب و به یاد ماندنی است ، بنابراین ، وقتی با تایپوگرافی قوی ترکیب می شود ، این آرم به ایجاد شناخت قوی از برند کمک می کند.

همچنین ، مانند یک آرم نشانگر ، تایپوگرافی یک تصمیم مهم خواهد بود. از آنجا که تمرکز بر روی نام شما خواهد بود ، می خواهید یک قلم را انتخاب کنید – یا یک قلم ایجاد کنید – که جوهر کاری شماست. 

لوگو های ترکیبی :

همانطور که از نام آن پیداست لوگوهایی که ترکیب تصویر و نوشتار ( لوگوتایپ ) را به همراه دارند لوگوهای ترکیبی نامیده می شوند . در لوگو ترکیبی تصویری به عنوان نماد برند و نوشتار منحصربفرد و اختصاصی برای نام برند طراحی می شود حتی بسیاری از برند ها در کنار لوگو تصویر و لوگوتایپ ، حرفنماد هم طراحی میکنند و متناسب با نوع امور تبلیغاتی و گرافیکی از یکی آن ها استفاده می کنند .

این لوگوها شامل متن و سمبل(شمایل) در کنار هم است که تصویر تجاری ای از سازمان یا شرکتتان، که می خواهید برجسته کنید، را ارائه می دهند. نوشته های کوتاه ، با فراهم سازی وضوح تکمیلی از اینکه سازمان شما در چه موردی است، می توانند مکمل این نماد یا شمایل باشند نمادهای ترکیبی یکپارچه و مستقل وجود دارند. برای نمونه، لوگوی استارباکس متن و گرافیک یکپارچه دارد ، ولی در لوگوی ای تی اند تی متن و شمایل از هم جدا هستند.

طراحی لوگو حرفه ای با اصول برند سازی

طراحی لوگو امری بسیار مهم است، زیرا نقش مهمی در ایجاد اولین ذهنیت در مخاطب دارد. طراحی لوگو حرفه ای برای هر برندی اهمیت دارد، زیرا اگر این کار به خوبی انجام شود خیلی سریع به سرمایه ای بزرگ برای برند تجاری تبدیل می شود. ممکن است فکر می کنید طراحی لوگو حرفه ای کار سختی به نظر می رسد. بله درست است اما باید بدانید فرآیند طراحی لوگو به گونه ای است که اگر با دانش، تجربه و برنامه ریزی دقیق انجام بشود، کار آسانی خواهد بود مانند خیلی از کارهای سخت دیگر.

برای طراحی لوگو حرفه ای با اصول برند سازی، باید با اصول طراحی گرافیک مخصوصا اصول اولیه آن آشنایی داشته باشید. مسئله مهم دیگر، شناخت مشتری است. شما باید مشتری خود را بشناسید و متوجه باشید که قصد دارید چه چیزی را به او بگویید. طراحی لوگو حرفه ای اصولی دارد که عبارتند از: سادگی، اصالت، انتخاب سبک طراحی، دوری از کلیشه های طراحی، استفاده مناسب از رنگ ها، توجه به عناصر منفعل و فعال، تطبیق پذیری، مقیاس پذیری، تعادل و نسبت و فراتر از زمان بودن (ماندگاری).

اهمیت طراحی نشان تجاری در موفقیت برند

طراحی نشان تجاری در موفقیت برند اهمیت زیادی دارد چون خود نشان تجاری دارای اهمیت است و باید به خوبی طراحی شود. نشان تجاری بر شرکت شما تاثیر زیادی می گذارد و می تواند فهم و برداشت مردم از کار شما را تغییر دهد، می تواند تجارت جدیدی را آغاز کند و اعتبار برند را افزایش دهد اما اگر نشان تجاری به خوبی طراحی نشود نه تنها مفید نخواهد بود بلکه ممکن است بر کار شما نیز اثر منفی بگذارد.

نشان تجاری اگر خوب طراحی شود، مردم به آن اعتماد می کنند و برند شما را به یکدیگر معرفی می کنند و روز به روز به تعداد مشتریان شما افزوده خواهد شد در واقع می توان گفت نشان تجاری قوی به معنای شهرت و معروف شدن برند شما است. همین مسئله یعنی تبلیغ دهان به دهان که یکی از بهترین و موثرترین روش های تبلیغاتی برای شرکت شما خواهد بود. نتایجی که طراحی حرفه ای بر برند شما دارد باعث می شود که حس رضایت و غرور را به کارکنان شرکت شما بدهد پس تمام این موارد در کنار هم یعنی موفقیت برند شما.

قیمت طراحی لوگو چقدر است؟

برای طراحی لوگو نمی توان یک عدد ثابت را به عنوان قیمت، تعیین کرد زیرا بستگی به عوامل مختلفی دارد. از قیمت های خیلی پایین شروع می شود تا قیمت های میلیونی. با توجه به حرفه ای بودن طراح، میزان تغییراتی که می خواهید در لوگو ایجاد کنید، کیفیت طراحی لوگو و … این قیمت متغیر است. شما می توانید با تماس با کارشناسان ما در شرکت تبلیغاتی رسام  از تمامی جزئیات قیمت ها مطلع شوید و با اطمینان کامل اقدام به سفارش طراحی لوگو در کرج کنید.

همانطور که دیدید طراحی لوگو از اهمیت بسیار زیادی برای کسب و کار شما برخوردار است. یک طراح لوگو عالی با اطلاع از این موضوع، می تواند بهترین نوع طراحی لوگو را برای تجارت شما انتخاب کند تا در مسیر موفقیت تان به شما کمک کند. به همین دلیل است که می گوییم می توانید روی ما حساب کنید زیرا طراحان لوگو ما بهترین ها هستند.

نرم افزارهای طراحی لوگو

ایلوستریتور Adobe Illustrator :

محصولات ادوبی به طور گسترده‌ای به عنوان استانداردترین و حرفه ای ترین برنامه‌های ویرایش تصویر شناخته شده‌اند و قطعا شرکت برتر در زمینه نرم افزارهای گرافیکی حال حاضر در دنیاست.

این برنامه که یکی از بهترین نرم افزارهای تولید شده توسط این شرکت می باشد به بسیاری از ویژگی‌های پیشرفته مجهز شده، به شما امکان می‌دهد که نه تنها لوگوهای خیره‌کننده، بلکه آیکن‌ها و نقاشی‌ها و موارد بیشتری بسازید. 

برخی از ویژگی های این نرم افزار:

 • قابلیت ایجاد طرح‌های مجعد برای صفحات وب
 • ابزار رسم بردار پیشرفته
 • قابلیت رنگ آمیزی و طرح ریزی به صورت Perspective
 • ابزار تایپ لمسی
 • قابلیت طراحی طرح‌های Vector های بسیار پیچیده
 • امکان وارد کردن چندین فایل در طرح ایلوستریتور
 • استخراج CSS از منابع تحت وب

کورل دراو Corel draw :

کورل دراو در زمینه طراحی پوستر، لوگو، کارت ویزیت، طراحی جعبه و اسم، نسبت به سایر نرم افزارهای موجود در لیست، جدیدتر است. کورل دراو در زمینه طراحی پوستر، لوگو، کارت ویزیت، طراحی جعبه و اسم، نسبت به سایر نرم افزارهای موجود در لیست، جدیدتر است. در عین سادگی، امکانات بسیار زیادی دارد. از مزیت های کورل دراو، سرعت بالای نرم افزار و همچنین سرعت در تولید طرح است. در عین سادگی، امکانات بسیار زیادی دارد. از مزیت های کورل دراو، سرعت بالای نرم افزار و همچنین سرعت در تولید طرح است.

برخی از ویژگی های این نرم افزار :

 • اضافه شدن ابزار Table به منظور کشیدن جدول
 • قابلیت پشتیبانی از تمامی Format های قبلی Corel به اضافه‌ی: Autocad ، Painter X ، MS Word 2007 ، Adobe CS3 ، Publisher 2007 ، Lasted PDF Format
 • امکان فیت شدن عکس مورد نظر، دقیقاُ به همان اندازه‌ای که جدول جا دارد. ( طول و عرض عکس به صورت اتوماتیک تغییر می‌کند )
 • قابلیت ذخیره‌ی Template و بازخوانی آن
 • قابلیت تغییر اندازه‌ی متن نوشته شده به صورت Real Time.
 • قابلیت Object Manager که قابلیت‌های زیادی به گرافیست می دهد. از جمله امکان لایه بندی و همچنین توانایی انتخاب نمایش خطوط فرضی برای هر صفحه به صورت کاملاً مجزا.
 • قابلیت Power Trace (تبدیل عکس به خط یا خطوطی که بتوان آن را در Corel ویرایش کرد)
 • توانایی کار با فایلهای برنامه Adobe illustrator

فتوشاپ Adobe Photoshop :

ادوبی فتوشاپ را قطعا می شناسید. نرم افزاری همه کاره و برای تمامی کارهای گرافیکی. این نرم افزار بهترین نرم افزار برای طراحی لوگو و پوستر نیست ولی برای حرفه ای شدن نیاز است. تفاوت عمده ای میان نرم افزار فتوشاپ و کورل دراو موجود است. به طور معمول طراحان گرافیک هر دو نرم افزار را به صورت مکمل در کنار یکدیگر برای خلق و ویرایش تصاویر گرافیکی مورد استفاده قرار می دهند.

نرم افزارهای گرافیکی به دو دسته نرم افزارهای پیکسلی یا بیت مپی و نرم افزارهای وکتوری تقسیم بندی می شوند؛ که نرم افزار Photoshop در رده نرم افزار های پیکسلی و نرم افزار CorelDraw در رده نرم افزارهای وکتوری قرار می گیرد. نرم افزار Photoshop مناسب برای افرادی است که قصد دارند تصاویر خود را ویرایش کنند و نرم افزار Corel Draw بیشتر مورد استفاده گرافیست ها و طراحان حرفه ای است.

 • ویرایشگر حرفه ای عکس ها
 • قرار دادن افکت های متعدد
 • کار کردن بر روی تصاویر با کیفیت
 • به اشتراک گذاری عکس ها
 • تغییر رنگ عکس ها
 • مرور حرفه ای عکس ها

طراحی لوگو آنلاین

طراحی لوگو در برقراری ارتباط مناسب با مشتریان، تاثیر زیادی دارد. طراحی کردن لوگو می تواند به شکل های مختلف صورت بگیرد. برخی تمایل دارند با طراح لوگو به صورت حضوری برخورد داشته باشند، اما عده ای نیز ترجیح می دهند تا به صورت آنلاین لوگو مورد نظر خود را طراحی کنند. شما با کمک سایت های مختلف می توانید لوگو مورد نظر خود را طراحی کنید.

یکی از مزیت های طراحی لوگو آنلاین، راحتی استفاده از آن است. با استفاده از این برنامه ها هر کسی می تواند لوگو طراحی کند حتی اگر علم و تجربه این کار را نداشته باشد. کار طراحی لوگو آنلاین با سرعت بیشتری رخ می دهد و از نظر اقتصادی به صرفه تر از نوع دیگر آن است و حتی برخی از سایت ها به صورت کاملا رایگان به شما برای طراحی لوگو کمک خواهند کرد. در کنار خوبی هایی که طراحی لوگو به صورت آنلاین دارد، ممکن است معایبی نیز وجود داشته باشد مثلا لوگویی که برای شما طراحی می شود ممکن است خیلی حرفه ای نباشد و این مسئله بر اعتبار و موفقیت برند شما تاثیر منفی می گذارد. در این سایت ها، ممکن است فرد دیگری لوگویی مانند لوگوی شما طراحی کند پس لوگویی که به صورت آنلاین طراحی می شود، به راحتی قابلیت کپی شدن دارد.

انتخاب فونت برای طراحی لوگو

ممکن است انتخاب فونت مناسب برای طراحی لوگو، از میان این همه انتخاب، کار دشواری به نظر برسد. برای راحت شدن کار شما، فونت ها را به شش دسته تقسیم بندی کرده ایم تا بتوانید به راحتی، فونت مورد نظرتان را انتخاب کنید.

 1. سریف: این فونت، در انتهای هر خط، حرکت های کوتاهی دارد و دارای حالت های کلاسیک، تصفیه شده، قابل اعتماد و سنتی است.
 2. بدون دندانه: این فونت بر خلاف فونت قبل، در انتهای هر خط، حرکت های کوتاهی ندارد و شکلی مدرن، هندسی، تمیز، خطی و مینیمالیستی دارند.
 3. دست خط: این فونت با حرکات ارگانیک مشخص می شوند و طبیعی و قابل دسترس هستند.
 4. فیلمنامه: این فونت حرکات متنوع خوشنویسی را در بر می گیرد و حالتی مجلل، آراسته، زنانه و ظریف به نوشته شما خواهند داد.
 5. دال سریف: این فونت ضخیم و بلوک مانند است و حالتی جدی و مردانه به متن شما می دهد.
 6. نمایش دادن: این فونت ها برای عناوین بزرگ مناسب هستند و منحصر بفرد، التقاطی و غیر معمول هستند.

با توجه به مقاصد و هدف های خود، فونت مناسب را برای طراحی لوگو شرکت خود انتخاب کنید. مثلا اگر می خواهید لوگوی شما طراحی مدرنی داشته باشد می توانید از فونت بدون دندانه استفاده کنید.

با کارشناسان ما تماس بگیرید 09125959757