طراحی لوگو

اگرچه همه لوگوها ترکیبی از تایپوگرافی و تصاویر هستند ، اما هر نوع طراحی لوگو به برند شما احساس متفاوتی می بخشد. آیا تاکنون برند بزرگی را بدون لوگو دیده اید؟ یک لوگو تاثیر عظیمی بر شناخت مشتری از آن برند دارد.

از آنجا که لوگوی شما اولین چیزی است که مشتریان جدید مشاهده می کنند ، می خواهید مطمئن شوید که آن را به درستی درک کرده اند. شما همیشه سعی می کنید تا مشتریان مناسب را جذب و آنها را عاشق برند خود کنید.

شما می خواهید به بهترین نحو ممکن دیده شوید ، آیا اینگونه نیست؟ لوگوی شما نقش عظیمی در برداشت اولیه از کسب و کارتان دارد. لوگوی شما بر روی تمامی لوازم برندتان حک می شود و درون وب سایت و روی کارت ها و کاتالوگ های شما نیز قرار می گیرد.

هویت برند خودتان را درک کنید:

شما می خواهید که این لوگو هویت برند شما را به مشتریانتان منتقل کند، زمانی که شما به طور کامل دریافتید که چه چیزی شما را منحصر به فرد می سازد و برندتان بیانگر چه چیزی می باشد، تصمیم گیری درباره گزینه های طراحی بسیار آسان تر خواهد بود.

برای اینکه بفهمید هویت برندتان چیست، سوالات زیر را از خودتان بپرسید:

 • – به چه دلیلی این کسب و کار را شروع کردیم؟
 • – ما چه کاری را بهتر از دیگران انجام می دهیم؟
 • – چه باور ها و ارزش هایی برای کسب و کار ما مهم می باشد؟
 • – چه چیزی ما را متمایز و خاص می کند؟
 • – اگر می خواستیم برندمان را در سه کلمه توصیف کنیم آن سه کلمه چه بودند؟

 

انواع سبک های

آیا می خواهید بهترین نوع آرم را برای تجارت خود انتخاب کنید؟ در اینجا انواع آرم مورد نیاز برای دانستن و انتخاب شما آورده شده است:

لوگو های حرف نماد یا مونوگرام ( lettermarks ) :

لوگو های مونوگرام یا حرف نماد لوگو هایی هستند که از حروف تشکیل می شوند و یکی از قدیمی ترین نوع طراحی لوگو می باشند. لوگو های حرف نماد در عین سادگی قابلیت فراوانی در امور مختلف گرافیکی و تبلیغاتی را دارند و به راحتی حروف اول نام برند را در ذهن مخاطب ثبت می کنند.

بسیاری از شرکت های بزرگ مانند ال جی ، والت دیزنی ، گپ ، اچ پی ، مکدونالت و… از این نوع طراحی برای برند خود استفاده کرده اند که نشان دهنده توجه بالا بین المللی به مونوگرام می باشد

از آنجا که تمرکز روی ابتدایی ها است ، فونت انتخاب شده (یا ایجاد شده) بسیار مهم است تا مطمئن شوید که آرم شما فقط آنچه شرکت شما انجام می دهد نیست بلکه در هنگام چاپ روی کارت ویزیت خوانا است.

آرم یا لوگوی تصویری :

همانطور که از نام آن پیداست این لوگو ها بصورت نماد سمبلیک (آیکونیک) طراحی می شوند و بیننده تصویری را از نماد آن کسب و کار مشاهده می کند. لوگو یا نماد مبتنی بر گرافیک است و تصویری است که وقتی فکر می کنید “لوگو” به ذهن می رسد. آرم تصاویر ساده ای از نشانه ای از یک شرکت یا محصول خاص هستند.

آنها از تصاویری که نمایش خلاصه یا لفظی از سازمان شما را در بردارند، استفاده می کنند. نمادها از نوشته معمولی غیرمستقیم ترند و فرصتی برای تفسیر وسیع تر و بهتر از آنچه شرکت ارائه می دهد، فراهم می کند. برای اینکه یک نماد لوگوی تاثیر گذاری باشد، باید قواعد زیر در آن رعایت شود. مزیت لوگوهای تصویری این است که به راحتی چشم بیننده با هر ملیت و زبانی متوجه آن می شود و اگر لوگو اصولی و حرفه ای طراحی شده باشد به راحتی در ذهن بیننده بخاطر سپرده می شود .

لوگوهای نوشتاری (logotypes) :

لوگوهای نوشتاری به این گونه است که نام برند، سایت، محصول یا … به صورت سفارشی طراحی می شود. منظور از سفارشی این است که از فونت آماده استفاده نمی شود و تک تک حروف آن به شکلی زیبا و منحصربفرد طراحی می شود و یا با تغییر یک یا چند حرف بصورت خلاقانه مفهومی را می رساند. آرم گوگل نمونه ای عالی از این مورد است. این نام به خودی خود جذاب و به یاد ماندنی است ، بنابراین ، وقتی با تایپوگرافی قوی ترکیب می شود ، این آرم به ایجاد شناخت قوی از برند کمک می کند.

همچنین ، مانند یک آرم نشانگر ، تایپوگرافی یک تصمیم مهم خواهد بود. از آنجا که تمرکز بر روی نام شما خواهد بود ، می خواهید یک قلم را انتخاب کنید – یا یک قلم ایجاد کنید – که جوهر کاری شماست. 

لوگو های ترکیبی :

همانطور که از نام آن پیداست لوگوهایی که ترکیب تصویر و نوشتار ( لوگوتایپ ) را به همراه دارند لوگوهای ترکیبی نامیده می شوند . در لوگو ترکیبی تصویری به عنوان نماد برند و نوشتار منحصربفرد و اختصاصی برای نام برند طراحی می شود حتی بسیاری از برند ها در کنار لوگو تصویر و لوگوتایپ ، حرفنماد هم طراحی میکنند و متناسب با نوع امور تبلیغاتی و گرافیکی از یکی آن ها استفاده می کنند .

این لوگوها شامل متن و سمبل(شمایل) در کنار هم است که تصویر تجاری ای از سازمان یا شرکتتان، که می خواهید برجسته کنید، را ارائه می دهند. نوشته های کوتاه ، با فراهم سازی وضوح تکمیلی از اینکه سازمان شما در چه موردی است، می توانند مکمل این نماد یا شمایل باشند نمادهای ترکیبی یکپارچه و مستقل وجود دارند. برای نمونه، لوگوی استارباکس متن و گرافیک یکپارچه دارد ، ولی در لوگوی ای تی اند تی متن و شمایل از هم جدا هستند.

نرم افزارهای

ایلوستریتور Adobe Illustrator :

محصولات ادوبی به طور گسترده‌ای به عنوان استانداردترین و حرفه ای ترین برنامه‌های ویرایش تصویر شناخته شده‌اند و قطعا شرکت برتر در زمینه نرم افزارهای گرافیکی حال حاضر در دنیاست.

این برنامه که یکی از بهترین نرم افزارهای تولید شده توسط این شرکت می باشد به بسیاری از ویژگی‌های پیشرفته مجهز شده، به شما امکان می‌دهد که نه تنها لوگوهای خیره‌کننده، بلکه آیکن‌ها و نقاشی‌ها و موارد بیشتری بسازید. 

برخی از ویژگی های این نرم افزار:

 • – قابلیت ایجاد طرح‌های مجعد برای صفحات وب
 • – ابزار رسم بردار پیشرفته
 • – قابلیت رنگ آمیزی و طرح ریزی به صورت Perspective
 • – ابزار تایپ لمسی
 • – قابلیت طراحی طرح‌های Vector های بسیار پیچیده
 • – امکان وارد کردن چندین فایل در طرح ایلوستریتور
 • – استخراج CSS از منابع تحت وب

کورل دراو Corel draw :

کورل دراو در زمینه طراحی پوستر، لوگو، کارت ویزیت، طراحی جعبه و اسم، نسبت به سایر نرم افزارهای موجود در لیست، جدیدتر است. کورل دراو در زمینه طراحی پوستر، لوگو، کارت ویزیت، طراحی جعبه و اسم، نسبت به سایر نرم افزارهای موجود در لیست، جدیدتر است. در عین سادگی، امکانات بسیار زیادی دارد. از مزیت های کورل دراو، سرعت بالای نرم افزار و همچنین سرعت در تولید طرح است. در عین سادگی، امکانات بسیار زیادی دارد. از مزیت های کورل دراو، سرعت بالای نرم افزار و همچنین سرعت در تولید طرح است.

برخی از ویژگی های این نرم افزار :

 • – اضافه شدن ابزار Table به منظور کشیدن جدول
 • – قابلیت پشتیبانی از تمامی Format های قبلی Corel به اضافه‌ی: Autocad ، Painter X ، MS Word 2007 ، Adobe CS3 ، Publisher 2007 ، Lasted PDF Format
 • – امکان فیت شدن عکس مورد نظر، دقیقاُ به همان اندازه‌ای که جدول جا دارد. ( طول و عرض عکس به صورت اتوماتیک تغییر می‌کند )
 • – قابلیت ذخیره‌ی Template و بازخوانی آن
 • – قابلیت تغییر اندازه‌ی متن نوشته شده به صورت Real Time.
 • – قابلیت Object Manager که قابلیت‌های زیادی به گرافیست می دهد. از جمله امکان لایه بندی و همچنین توانایی انتخاب نمایش خطوط فرضی برای هر صفحه به صورت کاملاً مجزا.
 • – قابلیت Power Trace (تبدیل عکس به خط یا خطوطی که بتوان آن را در Corel ویرایش کرد)
 • – توانایی کار با فایلهای برنامه Adobe illustrator

فتوشاپ Adobe Photoshop :

ادوبی فتوشاپ را قطعا می شناسید. نرم افزاری همه کاره و برای تمامی کارهای گرافیکی. این نرم افزار بهترین نرم افزار برای طراحی لوگو و پوستر نیست ولی برای حرفه ای شدن نیاز است. تفاوت عمده ای میان نرم افزار فتوشاپ و کورل دراو موجود است. به طور معمول طراحان گرافیک هر دو نرم افزار را به صورت مکمل در کنار یکدیگر برای خلق و ویرایش تصاویر گرافیکی مورد استفاده قرار می دهند.

نرم افزارهای گرافیکی به دو دسته نرم افزارهای پیکسلی یا بیت مپی و نرم افزارهای وکتوری تقسیم بندی می شوند؛ که نرم افزار Photoshop در رده نرم افزار های پیکسلی و نرم افزار CorelDraw در رده نرم افزارهای وکتوری قرار می گیرد. نرم افزار Photoshop مناسب برای افرادی است که قصد دارند تصاویر خود را ویرایش کنند و نرم افزار Corel Draw بیشتر مورد استفاده گرافیست ها و طراحان حرفه ای است.

 • – ویرایشگر حرفه ای عکس ها
 • – قرار دادن افکت های متعدد
 • – کار کردن بر روی تصاویر با کیفیت
 • – به اشتراک گذاری عکس ها
 • – تغییر رنگ عکس ها
 • – مرور حرفه ای عکس ها

لطفا جهت مشاوره یا سفارش طراحی لوگو با شماره 33516480 – 026 تماس بگیرید.

Share on facebook
Facebook
Share on pinterest
Pinterest
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on linkedin
LinkedIn
Share on telegram
Telegram
DESIGNESTAN
0912-0292081
0912-0292081 026-33516480