معماری یکی از معروف ترین هنرهایی است که به زمان قبل از ساخت اهرام برمیگردد. همانطور که سالهای زیادی گذشت، خلق های پیچیده تر به جهان معرفی شد. امروزه هر کار معماری بیش از یک طراحی را نشان می دهد، هر کار دارای هویت، ویژگی های متمایز و معانی مختلف است.

حتی با تکنولوژی هایی که در اطراف زندگی مدرن ما قرار دارد، معماری همچنان رشد می کند. این که آیا این یک ساختمان مسکونی یا یک طبقه ساده از ساختمان است یا یک مقر دولتی است، هر کدام یک اثر هنری است از یک شاهکار معمار که ان را خلق کرده است.

فقط تعداد کمی از مردم می خواهند وقت خود را برای تحسین یک ساختمان یا درون آن صرف کنند. برخی ممکن است عکس بگیرند و این بیشترین چیزی است که آنها می خواهند. عکاسان معماری می دانند که چگونه ساختمان ها را به زندگی تبدیل می کنند.

معماری یک موضوع وسیع است، تقریبا در هر کجا که ما می رویم، ما را به نوعی معماری احاطه کرده است. از این رو، جای تعجب نیست که معماری یک موضوع محبوب در عکاسی است. علیرغم تنوع آن، تعدادی از اصول و تکنیک هایی وجود دارد که می توانند در بیشتر موقعیت ها مورد استفاده قرار گیرند.

معماری قدیمی

هنگام عکسبرداری از معماری قدیمی، ترکیب ساده معمولا بهتر عمل می کند و زیبایی ساختمان را بهتر نشان می دهد. این معمولا کمک می کند تا برخی از مناظر اطراف را شامل شود تا زمینه را برای معماری فراهم کند. یک ترکیب ساده، احساس خوبی به ساختمان های قدیمی تر می دهد.

معماری مدرن

هنگام عکسبرداری از معماری مدرن می توانید از یک سبک مدرنتر و انتزاعی استفاده کنید. آزمایش با لنزهای زاویه ای بزرگ برای ایجاد دیدگاه شدید، و یا عکس از ساختمان از زوایای غیر معمول، همچنین به دلیل اینکه ساختمان های مدرن اغلب در نزدیکی یکدیگر قرار می گیرند، می توانید بدون ایجاد عکس های غیر طبیعی، بتوانید به راحتی بر روی ساختمان بچرخید.

دیجیتال مارکتینگ
شاید این مطلب را نیز بپسندید

سوال درباره اینکه آیا محیط اطراف ساختمان شما را نشان دهید یا نه بستگی به وضعیت و پیام مورد نظر شما دارد. از خودتان بپرسید که قرار دادن محیط اطراف ساختمان در چارچوب، عکس را بهتر می کند یا آن را تخریب می کند. اگر مناظر ساختمان عکس شما را احیا می کند، عکس های وسیع تری بگیرید، اما اگر محیط اطراف با پیامی که می خواهید منتقل کنید، متناسب نیست، آنها را قطع کنید.

به عنوان مثال یک ساختمان قدیمی در وسط یک شهر مدرن را در نظر بگیرید. اگر شما می خواهید این حس تلفیقی را ضبط کنید، مهم است که برخی از ساختمان های مدرن اطراف آن را شامل شود. اما اگر فقط بخواهید تا زیبایی قدیمی معماری را تأکید کنید، ساختمان های جدید تر از کادر عکس حذف می شوند.

عکاسی معماری معمولا به عنوان عکاسی است که از ساختمان ها و سازه های دیگر به عنوان سوژه ها استفاده می شود. این نوع دسته بندی های بسیاری دارد، اما دو نوع از رایج ترین و ساده ترین عکاسی معماری داخلی و بیرونی است.

نورپردازی

نورپردازی بخش مهمی از عکاسی معماری است. نورپردازی های جانبی  معمولا بهترین عکس های معماری را تولید می کند و همچنین سایه های طولانی و جالب را در سرتاسر ساختمان ایجاد می کند و جزئیات سطح آن را برجسته می سازد.

انتخاب جزئیات جالب

عکاسی معماری با جزئیات مقیاس کوچک پوشیده شده است که عکس های جذاب را به خود اختصاص می دهند، از پنجره های تزئینی گرفته تا پرده های تزئینی و…

در جستجوی این جزئیات باشید و به راحتی بر روی آن جزئیات عکس بگیرید تا شخصیت معماری را به تصویر بکشید.

هنگام عکسبرداری از معماری، در ذهن متبادر می شود که عکاسی معماری برابر با ساختمان است. بیشتر سازه های ساختمانی تحت چتر معماری قرار می گیرند –  پل ها، برج ها، آسیاب های بادی، بناهای تاریخی، و حتی تیرهای چراغ برق زیرمجموعه این نوع عکاسی بشمار میروند. ببینید آیا می توانید عکس های جالبی پیدا کنید که بیشتر مردم آن ها از دست می دهند.