ایمیل مارکتینگ یا به نوعی بازاریابی ایمیلی ، از انواع بازاریابی به شمار می رود که شما می توانید در جهت معرفی برند و محصولات خود به بازار هدف از آن استفاده نمایید. این نوع بازاریابی هزینه کمتری را در بر دارد و شما می توانید به انبوهی از مخاطبین دسترسی داشته باشید و برند خود را به آن ها معرفی نمایید.
در برخی از مواقع بعضی از شرکت ها کاتالوگ یا بروشور خود را چاپ می کنند و آن را برای مشتریان خود پست می کنند که این کار هزینه زیادی را شامل می شود. هزینه چاپ کاتالوگ و سپس پست آن هم کاری هزینه بر است و هم زمان بر. به همین دلیل می توان با استفاده از ایمیل مارکتینگ این کار را به راحتی و در زمان کمتری انجام داد.
ایمیل مارکتینگ شاید از قدیمی ترین روش های بازاریابی در بازاریابی دیجیتال یا دیجیتال مارکتینگ باشد. اما به مرور زمان شرکت های کمتری سراغ آن رفته اند. فکر کنید که شما لیستی از ۱۰۰ هزار ایمیل در اختیار دارید و قصد دارید برای بازگشایی فروشگاه جدید خود اطلاع رسانی نمایید. در این لیست شاید ۵۰۰ تا ۶۰۰ نفر باشند که با دیدن ایمیل شما ترفیب می شوند از فروشگاه جدید بازدید نمایند.
اگر این روش را برای سایر خدمات و محصولات خود نیز بکار ببرید متوجه خواهید شد که ایمیل مارکتینگ چقدر تاثیر گذار خواهد بود. البته برخی با توجه به هزینه کم این روش بازاریابی شاید حس اعتمادی را به آن داشته باشند .
آن ها درک درستی از این شیوه بازاریابی ندارند اما برای متقاعد کردن آن ها روش هایی وجود دارد که به آن اشاره خواهیم نمود.

محتوای ایمیل خود را شخصی سازی کنید

اکثر بازاریابان از مزایای شخصی سازی آگاه هستند، اما بسیاری شاید آن را جدی نگیرند. شخصی سازی محتوای ایمیل یکی از بهترین روش ‌ها برای افزایش اثر بخشی ایمیل مارکتینگ است . با این حال، شخصی سازی ایمیل برای بسیاری از کسب و کارها به این معنی است که آن‌ ها فقط از نام برند و شماره تماس در محتوا استفاده می کنند.

از بکار بردن کلمات خاص اجتناب کنید

باید استفاده از کلماتی را که اسپم تلقی می‌شوند را به حداقل برسانید. به عنوان مثال، کلماتی مانند “معامله”، “۵۰ درصد” و کلمات کلیدی مشابه این کلمات احتمالا ایمیل شما را به پوشه اسپم خواهند فرستاد.

طراحی سایت خبری
شاید این مطلب را نیز بپسندید

زمان‌هایی را که ایمیل‌های خود را ارسال می‌کنید تغییر دهید

هدف شما از ارسال ایمیل این است که مخاطب و یا مشتری ایمیل ارسالی بخواند و آن را ببیند. اگر در روزهای کاری پر مشغله این کار را انجام دهید احتمال دیدن ایمیل توسط مخاطب کم می شود .
همچنین نمی‌خواهید محتوای تبلیغاتی تان را همزمان با بقیه در یک زمان ارسال کنید، بنابراین ارسال ایمیل‌ های شما در آخر هفته ممکن است بهترین گزینه باشد. تحقیقات نشان داده ‌است که بسیاری از کسب و کارها در اواخر هفته شروع به فعالیت نمی‌کنند، بنابراین رقابت کمتری خواهید داشت و همچنین افراد بیشتری نیز در حال بررسی ایمیل ‌های خود در تعطیلات آخر هفته خواهند بود.

شناسایی لیست ایمیل های واقعی

این کار مهمترین مرحله در این روش بازاریابی می باشد. در واقع شما می خواهید به مخاطبین واقعی دسترسی داشته باشید و از بین آن ها مشتریان جدید را جذب نمایید پس باید لیستی از ایمیل های واقعی داشته باشید. ممکن است در این لیست همه افراد ایمیل شما را نبینند و یا حتی بی تفاوت باشند اما با توجه به اینکه لیست طولانی از ایمیل را در اختیار دارید می توان مطمئن بود که افرادی که ایمیل را باز می کنند به دیدن سایت شما نیز ترغیب می شوند. اگر شما یک طراحی سایت خوب و حرفه ای را نیز داشته باشید مخاطب اطمینان خاطر بیشتری را در مورد برند شما خواهد داشت و با آسودگی بیشتری از طریق سایت به خرید محصول می پردازد.
در ادامه به نکاتی در خصوص ایمیل مارکتینگ اشاره می کنیم.
باید توجه داشته باشید که ممکن است افراد زیادی از مخاطبین شما ایمیل را از طریق تلفن همراه نگاه می کنند پس این نکته حائز اهمیت است که باید محتوای شما به گونه ای باشد که مخاطب بتواند آن را از طریق تلفن همراه به راحتی مشاهده نماید.
هرگز محتوای تکراری و خسته کننده را ارسال ننمایید این کار باعث می شود که مخاطب شما را در لیست اسپم بگذارد. محتوای ایمیل شما باید کوتاه و در عین حال جذب کننده باشد.
بازایابی ایمیلی می تواند یک روش عالی برای دیجیتال مارکتینگ باشد که هزینه کم و حتی در زمانی کوتاه امکان پذیر است.