وب سایت به فضایی درگوگل گفته می شود که دارای صفحات متعددی است، که در آن اطلاعات را بار گذاری می کنند و در واقع کارایی آن انتقال اطلاعات به کاربران گوگل است و همچنین ابزاری برای بازاریابی کسب و کار ها است که بسیار مقرون به صرفه می باشد.

گوگل فضایی است که تمام جهان از این فضا برای گرفتن اطلاعات و آگاهی استفاده می کنند و بازدید کنندگان و کاربران آن از تمامیه اقصی نقاط جهان هستند.

کسب وکارها برای موفقیت نیاز به شناخت شدن دارند در گذشته کسب وکارها از تبلیغات محلی استفاده می کردند تا به وسیله آن در بین مردم شناخته شوند. در واقع همان طور که از اسم اش پیدا است فضای این نوع تبلیغات به صورت محلی بوده که هنوز هم درصدی از کسب و کارها از این نوع تبلیغات استفاده می کنند.

اما هم اکنون فضایی که گوگل در خدمت بشریت قرار داده توانایی جهانی شدن را سهل و آسان کرده و فضا را برای کسب وکارها گسترده تر کرده و به موازات با گستردگی تبلیغات فضای بزرگ رقابتی ایجاد کرده است، هم اکنون کسب و کارهای زیادی به ساخت وب و فعالیت در این زمینه می پردازند پس اگر با رویه جدید پیش نرویم ممکن است در کسب وکار خود دچار مشکل شویم.

اگر کاربران  سایت شما را در وب پیدا نکنند از رقبای شما که وب سایت دارند جست و جو می کنند، ممکن است بگویید مشتری های من از وب سایت استفاده نمی کنند و مشتریان ثابت خود را دارا هستم و نیازی به وب سایت ندارم، اما باید بگوییم که ممکن است مشتریان سابق شما جذب فضای مجازی و وب شوند، آیا در نتیجه جست و جوی آن ها شما حضور دارید؟ یا آن ها به وب سایت های رقبای شما می رسند، حال چطور؟ باز هم می گویید به وب سایت نیازی ندارید؟؟؟

همان طور که بیان شد وب سایت سبب شناخت شدن و اطلاع رسانی در مورد کسب و کار شما می شود، که داشتن این اطلاعات درباره شما و محصولات شما مسبب اعتماد و آرامش افراد به شما و محصولات شما می شود در واقع وب سایت نظیر تابلو اعلانات است که اطلاعاتی را در معرض نمایش قرار می دهد.

چگونه می توان آسیب پذیری سایت خود را با تغییرات الگوریتم موتور جستجو به حداقل رساند
شاید این مطلب را نیز بپسندید

دسترسی ۲۴ ساعته با وب سایت

وب سایت سبب دسترسی ۲۴ ساعته افراد به محصولات شما می شود و این امکان را برقرار می کند که در هر ساعتی از شبانه روز بتوانند از خدمات شما استفاده کنند لازم به ذکر است که ۷۵ درصد مردم به اینترنت و فضای مجازی دسترسی دارند و از آن به صورت روزانه استفاده می کنند و در واقع زمان زیادی را به وب گردی می گذرانند اگر شما در این فضا حضور داشته باشید امکان ندارد که به شما سرنزنند و از اطلاعات و خدمات شما بهره نبرند.

در نتیجه در این فضا مصرف کنندگان بیشتری وجود دارند تا فروش شما را افزایش دهند در واقع باید بگوییم که با توجه به سیر افزایشی استفاده از فضای وب و افزایش روز افزون آن مشاغل و کسب وکارها برای دوام و پایداری در کسب وکار خود نیاز به حضور در دنیای مجازی دارند و مشاغلی که به این روند رو آورده و دارای وب سایت هستند به صورت همگام با شرایط جدید پیش می روند، حتی درصد زیادی از مشاغل در جهان با مشاغلی که دارای وب نیستند کار نمی کنند.

خلاصه مطالب :

به صورت خلاصه وب سایت ابزاری برای ارتباط و همچنین برای بازاریابی است که یک بار برای شما هزینه دارد اما به صورت مداوم به شما باز پرداخت می دهد و باعث افزایش مشتری شما می گردد و به کسب و کار شما اعتبار می بخشد و باعث تقویت تلاش های تبلیغاتی می شود.

حال برای آن که وب سایت ایجاد شده دارای خصوصیات و ویژگی های یک وب سایت موفق باشد به مقاله بعدی ما با عنوان پروژه های موفق در طراحی سایت چه ویژگی هایی است ؟ سر بزنید و به مطالعه آن بپردازید .