همان طور که در مقاله آیا واقعا به وب سایت نیاز داریم؟ بیان شد به دلیل افزایش کاربران فضای مجازی و از این باب که در صد بالایی از مردم دارای وسایل هوشمند نظیر تبلت، رایانه، گوشی و… هستند، داشتن وب سایت برای تجارت کسب وکارهای بزرگ و کوچک مورد نیاز است، پس اولین قدم برای ورود به فضای وب طراحی وب سایت است اما این که وب سایتی موفقی داشته باشیم بسیار مهم و غیر قابل چشم پوشی است.

چرا که اگر وب سایت شما طراحی ضعیفی داشته باشد و ناکار آمد باشد با زمانی که دارای وب هستیم مافاتی ندارد در واقع به اندازه نداشتن یک وب دارای ضعف است و بازدیدکنندگان سایت را از مشتری شدن منصرف می کند و همچنین به دلیل وجود وب سایت های متعدد و رقابتی که بین وب سایت ها وجود دارد طراحی وب سایت هر چه موفق تر باشد در این رقابت برنده است .

ویژگی هایی که وب سایت را به وب سایت موفقی تبدیل می کند چیست؟

یکی از مهم ترین ویژگی هایی که باعث می شود وب سایت موفق شود این است که طراحی اش کاربردی باشد یعنی شخصی که میخواد از آن استفاده کند برایش کاربردی داشته باشد و بتواند از وب سایتی که به آن مراجعه کرده نیاز خود را رفع و رجوع کند و در واقع مورد پسند کاربر باشد و کاربر را به خود جذب کند، اما از عواملی که سبب می شود کاربرد به وب سایت مورد نظر جذب شود و مورد پسند اش باشد.

استفاده از رنگ ها است و با شناخت از روانشناسی رنگ ها می توان کاری کرد که کاربر تایم زیادی را در صفحه وب سایت ما بماند اما یکی دیگر از مواردی که سبب می شود وب سایت کاربرپسند شود وجود عکس های با کیفیت و زیبا است و در واقع لازم بذکر است که سایتی موفق خواهد بود که مورد پسند کاربرانش باشد.

طراحی سایت ریسپانسیو (واکنش گرا)
شاید این مطلب را نیز بپسندید

محتوای خوب از ویژگی های سایت موفق است به این خاطر که تاثیر بسزایی بر بازدید افراد از سایت دارد و حتی از نظر گوگل نیز مهم است و محتوای خوب موجب می شود که سایت جزء سایت های برتر به حساب بیاید بنابر این وجود محتوا ضروری است اما محتوایی که مطالب اش مفید باشد و سبب آگاهی کاربر شود گرچه استفاده از فونت مناسب و درست نیز برای متن و همچنین عاری بودن از هر گونه غلط املائی برای محتوا های متنی مهم است.

استفاده از جلوه های ویژه و عکس های متحرک یکی از راه های جذب کاربر و در نتیجه موفقیت سایت می شود، چیدمان مناسب و درست به گونه ای که کاربر وقتی وارد سایت می شود بتواند به راحتی از بخش های مختلف وب سایت استفاده کند .

یکی دیگر از ویژگی های سایت موفق این است که ریسپانسیو شده باشد یعنی این که بتوان با استفاده از گوشی و تبلت نیز به خوبی اطلاعات را در اختیار کاربر قرار دهد و همچنین وب سایت هایی موفق هستند که موضوع و هدف سایت را به خوبی برای کاربر مشخص کرده باشند.

که تمامیه عاملی که بیان شد باعث می شود سایت موفق باشد و سئو سایت به خوبی انجام بگیرد سئو به معنای بهینه سازی موتور جست و جو گوگل است.

تمامی این مواردی که بیان شد نیاز به مجموعه ای دارد که ماهرانه و حرفه ای وب سایت شما را به وب سایتی موفق تبدیل کنند که مجموعه دیزاینستان با توجه به تجربه و رضایتی که از مشتریانش کسب کرده و بازخوردی که از کار خود گرفته با تمام قدرت اماده برای خدمت رسانی است .